• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ziraat Bankası Eft Ücreti Ne Kadar?

Ziraat Bankası Eft Ücreti Ne Kadar?

EFT, para transferi gerçekleştiren ile para gönderilecek kişi yahut kurumların farklı bankalar arasında yaptıkları para transferi işlemidir. EFT ile havale arasındaki farksa; Havalede aynı bankalar arasında bir para transferi söz konusu olur iken EFT de farklı bankalar arasındaki bir para transferi söz konusudur. EFT’nin açılımı; Elektronik Fon Transferidir. Günümüzde tüm bankalar bu sistemi müşterilerine hizmet olarak sunmaktadırlar.

Ziraat Bankası EFT Ücretleri

Günümüzde bankacılık hizmetlerinden istediğimiz gün ve saatte, ihtiyacımız olduğu her an faydalanabiliyoruz. Bilindiği gibi bankacılık işlemleri şube ve ATM’lerden ve hatta bunlara gitmeden bankaların internet sitelerinden yahut telefonlarımızda kullanabileceğimiz mobil uygulamalarından hızlı ve pratik bir şekilde yapılabiliyor. Para transferleri EFT aracılığı ile Ziraat Bankasında gerçekleştirilebiliyor. Ziraat Bankası şahsi hesabınızdan başka bir Ziraat Bankası hesabına havale işlemi gerçekleştirecekseniz internet şubesi aracılığı ile bu işlemi yaptığınızda 1 TL gibi cüzi bir ücret ile gerçekleştirebilirsiniz. Peki EFT de durum nedir? Ziraat Bankası 250.000 TL ye kadar yapacağınız para transferinin ücreti 10 TL iken, para transferiniz 250.000 TL üzerine çıktığı vakit bu rakam 30 TL olarak ücretlendiriliyor.

Ziraat Bankası EFT İşlemi Maksimum Tutarı Nedir?

Tüm Bankalar belirli sebeplerden dolayı bankacılık işlemlerinde belirli limitler koymaktadırlar. Ziraat Bankası EFT ile para transferi işlemi gerçekleştirmek isteyen müşterilerine sunduğu bu hizmetinde de maksimum bir tutar belirlemiştir. Tek seferde Ziraat Bankasının belirlediği bu maksimum tutarı aşarak para transferi işlemi geçekleştirilemez. Ziraat Bankası yapacağınız EFT işlemi için maksimum tutarı 500.000 TL olarak belirlemiştir. İnternet şubesi aracılığı ile EFT işlemi gerçekleştirmek isterseniz tutarı 3 TL iken Mobil Bankacılık EFT işlem tutarı 2 Tl dir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM