• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme Tanımlama

Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme Tanımlama

Teknoloji geliştikçe insan ihtiyaçlarını karşılamakta kolaylaşıyor. Yalnızca kolaylık değil aynı zamanda hızlı ve pratikleşiyor. Bir zamanlar hesap cüzdanları ile banka kuyruklarında bekleniyorken şimdi hayat çok daha kolay. Ziraat Bankası müşterilerine yalnızca avuç içini tanımlatarak para çekme kolaylığı sağlıyor. Bankamatik kartlarını, kredi kartlarını yanında taşımak istemeyen yahut kartlarını unutmuş müşteriler için hızlı ve pratik bir yol sağlanmış oluyor. ATM’ler sizi yalnızca avuç içi izinizden tanıyabiliyor.

Avuç İçi Para Çekme Nedir?

Aslında ATM’lerden kartsız para çekebilmenin farklı farklı yolları var. Örneğin ATM’lerde kartsız işlem menüsüne girerek sistemde kayıtlı olan cep telefonu numarasını ve TCKN girilerek ekranda Bank Kart’lar listelenerek işlem yapılacak kart belirlenip, kartın şifresini girerek tanımlı cep telefonu numaranıza gelecek SMS teki şifreyle doğrulama yapabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde ATM’lerden para çekme, para transferi, havale işlemi, EFT işlemi, Kartla Transfer işlemi, Cebe Havale, Hesaba para yatırma, Karta para yatırma gibi daha birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Ziraat müşterileri için kartsız para çekmenin sınırlarını zorlayarak Avuç içi tanımlama yaparak belirli ATM’lerden işleminizi sadece avuç içi izinizle yapmanızı sağlıyor.

Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme Tanımlama Nereden Yapılır?

Ziraat Bankası Avuç içi para çekme ve tanımlama işlemleri Ziraat Bankasının şubelerinden gerçekleştiriliyor. Avuç içi ile işlemlerin kartsız işlemlerden farklılığı müşterilerin aktif bir Bank Kart’ı olma zorunluluğunun olmayışıdır. Yani Ziraat Bankası, Avuç İçi para çekme sistemini kullanabilmeniz için bir Bank Kart’ınız olma zorunluluğu getirmiyor. Yalnızca avuç içi ile işlem özelliği bulunan ATM’leri kullanarak avuç içi okutarak işlem yapabilirsiniz. Ziraat Bankası belirli ATM’lerine koyduğu cihazlar sayesinde elinizi bu okuyucuya koyduğunuzda Avuç İçi İzinizden sizin kim olduğunuzu tanımakta ve para çekme, para yatırma, EFT, havale ve daha birçok bankacılık işlemini gerçekleştirme imkânı sunuyor.

Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme Tanımlama Güvenilir mi?

Müşterilerin duyduklarında akıllarına ilk gelen soru, Bu sistem güvenilir mi? Yani ATM’ler avuç içinden müşteri tanıma işlemlerini ne kadar iyi gerçekleştirebiliyorlar. İki türlü kötü senaryo mevcuttur. Örneğin Ziraat Bankası ATM’lerinden Avuç İçi para çekme yöntemini kullanmak için kartınızı yanınıza almadınız ve ATM sizi tanımadı yahut kötü niyetli insanlar sizin avuç içi izinizi taklit etti, ATM’ler bu konuda ne kadar güvenilir? Ziraat Bankası yöneticileri, ATM’deki bu cihazlar üzerinde uzun bir süre çalışıldığını belirterek, güvenlik açısından tamamen güvenilir olduğunu söylediler. Her bir insanın avuçlarının içerisinde yer almakta olan çizgi ve işaretler tamamen farklı farklı olması sebebiyle tıpkı parmak izleri gibi insana özgü. Müşteriler bu cihazı kullanabilmek için yalnızca bankada önceden avuç izini tanımlaması yeterli. Güvenli, hızlı ve pratik bir para çekme işlemi için Ziraat Bankası Avuç İçi Para Çekme sistemini kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM