• DOLAR
  3,6509
  % 0,14
 • EURO
  4,3270
  % 0,05
 • ALTIN
  151,4567
  % 0,02
 • BIST
  108.434
  % 1,41
Virman Nedir ve Nasıl Yapılır?

Virman Nedir ve Nasıl Yapılır?

Virman genelde bankalarda duyduğumuz bir terim olmakla beraber sermaye piyasasında ve şirketlerde de duyabileceğimiz bir terimdir. Virman kendi hesabından yine kendi hesabına aynı banka da olma şartı ile para aktarımıdır. Yalnız bu işlem EFT ile karıştırılmaktadır. EFT bankalar arası para aktarımı virman ise aynı bankada aynı kişiye ait olan iki farklı hesabın birbirine aktarımıdır.

Virman Nasıl Yapılır?

Virman yapılabilecek birçok yöntem vardır ama bunların en hızlı ve gündemde olanı internet bankacılığı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra telefon bankacığı ve ATM’den de hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Virman yapabilmek için öncelikli olarak bir bankada birden fazla hesabınız olması gerekmektedir. Eğer yoksa şubelerden veya yine internet bankacılığından elde edebilirsiniz. Bankanın içinden hangi hesaplar arasında virman yapacağınızı söyleyerek virman işinizi halledebilirsiniz. Bunun dışında bir şey yapmanıza gerek yok banka görevlisi sizin için gerekli işlemleri yapacaktır. Bu işlemi banka içinden yapacaksanız banka çalışma saatlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Çalışma saatleri dışında virman işlemi yapacaksanız internet bankacılığını kullanarak kolaylıkla hesaplarınız arasında aktarma yapabileceksiniz. İnternet üzerinden yapmayı bilmiyorsanız bunun için hesap bilgilerinizle banka sistemine girip virmana uygun oturumu bulabilirsiniz hızlı arama butonu size yardımcı olacaktır. Bu işlemi ATM’den de yapabilirsiniz bunun içinde banka kartınızın yanınızda olması yeterlidir.

Virman Yaparken Ücret Ödenir Mi?

Kafalara takılan sorulardan bir tanesi de virman yaparken ücret ödenir mi sorusudur virman kendi hesapların arasında hareket olduğu için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Virman Yaparken Sıkıntı Yaşanır Mı?

Virman yaparken genelde bir sorun ve sıkıntı yaşanmaz yaşansa da çok önemli bir sorun değildir kendi hesapların arasında bir işlem olduğu için sorun gidermek çok kolay bir aşamadır. Bundan dolayı virman hesap hareketleri sorunlu bir süreç değildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM