• DOLAR
  3,6836
  % 0,48
 • EURO
  4,3307
  % 0,37
 • ALTIN
  151,6112
  % -0,40
 • BIST
  107.212
  % 0,21
Teb Bankası Eft Saatleri

Teb Bankası Eft Saatleri

Teb Bankası Eft Saatleri

Türk Ekonomi Bankası Eft işlemleri Türk Ekonomi Bankası EFT Başlangıç Saati 09.00 ile Bitiş Saati 17.15 olarak belirlenmiştir. Yarı tatil olarak belirlenen bir günde ise 09.00 ile 11.00 arası Türk Ekonomi Bankasında eft yapılabilmektedir. Belirlenen bu saatler içerisinde hesabınızdan gerçekleştireceğiniz EFT işleminizin sonucu para transferinizin yapıldığı aynı gün ve aynı saatlerde muhatap bankanın, alıcı hesabına geçmesi beklenmektedir. Özellikle EFT Bitiş Saati olan 17.15’den sonra gerçekleştireceğiniz ya da cuma günü ve resmi tatiller de yine belirlenen saatler dışında yapacağınız eft işlemlerinde talimat olarak kaydedilmektedir ilk iş günü ve Türk Ekonomi Bankasının belirlediği eft saatleri içerisinde karşı bankanın alıcı hesabına geçmektedir.

TEB EFT İşlem Süresi

TEB’ de EFT İşlem süresi 5 ile 10 dakika içerisinde muhatap bankaya iletilmektedir. Fakat TEB’nın işlem yoğunluğuna göre bu süre 30 dakikayı da bulabilmektedir. İşlemlerinizi bu süreler baz alınarak yapılması uygun görülmektedir.

TEB EFT Sorgulama

TEB’den EFT Yapıldı ve mesai saatleri içerisinde alıcı bankanın hesabına geçmediği durumlarda ise; EFT işlemini hangi kanalla gerçekleştirdi iseniz ( şube, internet şube yada mobil bankacılık) öncellikle gönderici, alıcı hesap bilgilerini kontrol etmelidir.( alıcı adı, alıcı soyadı bilgisi; iban ve hesap numarası bilgisi gibi ) Alıcı bilgilerinde hata olmadığı tespiti yapıldığında ise gönderici şubesi ile yada Türk Ekonomi Bankası çağrı merkezi ile irtibata geçerek kontrol gerçekleştirmesi gerekmektedir. Fakat tüm bilgilerin doğruluğu sağlandı ve TEB’de para çıkışı mevcut ise karşı banka alıcısına eft sorgu numarası verilerek kendi bankası şubesinden ya da çağrı merkezinden sorgulaması ve bilgi alması aktarılması yönünde bilgi verilmelidir. EFT işlemi askıda kaldı ise TEB ‘den yapılan EFT iptali ve para iadesi istenmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM