• DOLAR
  3,6509
  % 0,14
 • EURO
  4,3270
  % 0,05
 • ALTIN
  151,4567
  % 0,02
 • BIST
  108.434
  % 1,41
Tarım Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Tarım Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Tarım Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Tarım, yüzyıllardır çoğu insanın geçim kaynağı ve insanlığın temel ihtiyacı haline gelmiştir. Sofralardaki tarım ürünlerinin hangi şartlar altında yetiştirildiğini biliyorsanız, çiftçiliğin ne kadar da zor bir iş olduğunu bilirsiniz. Ekonomik sıkıntılara rağmen çiftçilik yapmak zorunda olan ve bir bakıma halka hizmet veren çiftçilerimiz maalesef, maddi kaynaklarının yetersiz olmasından dolayı üretimlerini sonlandırmak zorunda kalıyorlar. Bu da pazar fiyatlarının artmasına sebep oluyor. Artık bazı bankalar bu pes edişe bir son veriyor. Devletinde desteklediği çiftçiler, tarım kredileri ile biraz olsun nefes alıyor ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyorlar.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi

Adında anlaşılacağı gibi ziraat için kurulan Ziraat Bankası, Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan bir devlet bankasıdır. Ziraat Bankası, her zaman çiftçiye destek vermiş ve çiftçinin ekonomik düzeyini göz önüne alarak, kişileri zorlamadan tarım kredisi imkanı sunuyor. Ziraat Bankası, çiftçilerin net bir gelirleri olmadığı için hasat dönemindeki kazanca göre ödeme çizelgesi hazırlar.

Şekerbank Tarım Kredisi

Pancar üreticisinin ekonomik sıkıntılarını gidermek için kurulan Şekerbank, tarım ve hayvancılık alanında hizmet veren bir diğer bankadır. Şekerbank, sabit faiz oranları ve 60 aya varan vadeler ile çiftçinin derdine derman oluyor. Bu kredi özelliği; çitçilerin işlerini daha iyi sürdürebilmeleri için ihtiyaç duydukları tarla veya bahçeleri almalarına destek vermektir.

Denizbank Tarım Kredisi

Denizbank’ta tarıma destek sağlayan bankalar arasında yerini almaktadır. Denizbank, uygun faizler ve uzun vadeler ile çitçiler tarafından tercih edilen bir banka olmayı başardı.

Tarım Kredisi Veren Diğer Bankalar

Tarım, Türkiye’de önemli bir ihtiyaç haline gelmiş ve ülkemizde binlerce insan tarafından geçim kaynağı olarak seçiliyor. Yazımızda yer verdiğimiz bankalar dışında çiftçinin yardımına koşan banklar arasına TEB, Garanti ve Halkbank da dahil edilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM