• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi

Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi

Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Kredisi

Finansbank, kurulduğu günden beri müşterilerine birçok yenilik sunan bir bankadır. Banka, her türlü meslek grubuna işleriyle ilgili kredi sunuyor. Bunlardan biri de kültür balıkçılığıyla uğraşanlar için bir süredir Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Yatırım Kredisi’dir.

Bu kredi ile kültür balıkçılığıyla iştigal eden insanların ihtiyaçları gideriliyor. QNB Finansbank’ın verdiği bu krediyi bir süredir Şekerbank ve Ziraat Bankası da veriyor.

QNB Finansbank

QNB Finansbank’ın Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Yatırım Kredisi ile kültür balıkçılığı yapmak için gerekli olan her şeyin finansmanı sağlanıyor. Bu kredinin işe yaradığı kalemler, bina inşaatları, yetiştirme araç ve gereçleri, sabit makineler, aydınlatma ve ısıtma gibi harcamalardır.

Su Ürünleri Kültür Balıkçılığı Yatırım Kredisi, yatırım maliyetinin %85’ini karşılar. İpotek teminatıyla alınan kredilerde 120 aya kadar vadelendirme yapılabilir. 6 ya da 12 ayda bir ödenir.

Bu krediye çiftçilik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’nca verilmiş izin belgesi, su ürünleri yetiştiricilik belgesi ve su ürünleri izin belgesi ile şubeye giderek başvurabilirsiniz. Şubede yapılan değerlendirmeden sonra gerekli görülürse ek belge talep edilebilir.

Şekerbank

Şekerbank’ın Su Ürünleri Kredisi ile balıkçılık alanında faaliyet gösteren üreticilerin ihtiyaçları karşılanıyor. Şekerbank, başvuru belgeleri olarak su ürünleri avcılarından ve su ürünleri yetiştiricilerinden farklı belgeler istiyor. Her iki grup için de proforma fatura değerinin %75’i kadar, 60 ay vadeli ve yılda bir kez ödenmek üzere kredi verilebiliyor.

Başvuru için gerekli belgeleri Şekerbank internet sitesinden inceleyebilir, şubeye giderek başvuru yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası da su ürünleri yetiştiricileri ve avcıları için kredi imkanı tanıyor. Faaliyetlerle ilgili giderler için İşletme Kredisi, demirbaş alımları için Yatırım Kredisi verilen bu kredi için Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM