• DOLAR
  3,6509
  % 0,14
 • EURO
  4,3270
  % 0,05
 • ALTIN
  151,4567
  % 0,02
 • BIST
  108.434
  % 1,41
PTT Kredi Başvurusu Yap

PTT Kredi Başvurusu Yap

PTT Kredi Başvurusu Yap

PTT günümüzdeki halini alana dek pek çok kez isim değiştirmiştir ve kökenleri Osmanlı İmparatorluğuna dayanan 1840 yılında kurulmuş bir anonim şirkettir. PTT günümüzde adını yaygınlaştırarak hizmet ağlarını çoğaltmış ve devlet işlerini düzenlemekle ve sanal ortamda E-Devlet vasıtasıyla insanlara yardımcı olmaktadır. Son yıllarda kredi vermeye başlayan PTT 50 bin liraya kadar kredi vermektedir.

PTT Emekli Kredisi ve Şartları

PTT genellikle krediyi anlaşmalı olduğu bankalar vasıtasıyla vermektedir. Bunun için ilk yönlendirilen Banka Aktif Bank’tır. Bunun için tek şart emekli maaşının PTT’den alınmasıdır. Maximum 40 bin TL kredi veren Aktif Bank 48 ay vade imkanı sunmaktadır ancak faiz oranları emekliler için düşük tutulmuştur ve en uygun görünen kampanyaya sahiptir. Aynı zamanda Şeker Bank’ta emeklilere PTT vasıtasıyla kredi vermektedir. Faiz oranı %1.49 olan bankanın 48 ay vadeli kredisi en fazla 36 bin TL olarak verilmektedir. Bu durum Vakıfbank’ta ise yaş kısıtlamasına sahiptir yaşınızın 80 den küçük olması ve bu kredinin en üst limiti 20 bin TL’dir.

PTT Kredisi Nasıl Kullanılır?

PTT kredisi kullanmak için öncelikle emekli maaşınızı PTT’ye taşımalısınız. Çünkü postaneden maaş alanlar genellikle emekliler olmaktadır. Bu yüzden PTT diğer bankalara nazaran daha az faiz oranı ve imkan tanımaktadır. PTT genellikle bir kamu bankasının alt yapısını kullanır ve bir antlaşma neticesinde kredi imkanını sağlar. PTT kredisi kullanmak için maaşını PTT’ye taşıdıktan sonra postaneden alçağınız E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak Banka Değişikliği butonun tıklayıp emekli maaşınızı PTT’ye taşıyabilirsiniz. Bu işlemler tamamlandıktan ve onaylandıktan sonra size en yakın PTT şubesine nüfus cüzdanınız ile giderek burada imkanları detaylı öğrenip uygun kredi imkanlarında faydalanabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM