• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
PTT Bank EFT Ücreti Ne Kadar

PTT Bank EFT Ücreti Ne Kadar

PTT Bank EFT Ücreti Ne Kadar 2017
Günümüzde teknolojinin hızına ayak uyduran bankalar sayesinde fatura kuyrukları, maaş kuyrukları ve o kuyruklardaki sıkıntı dolu saatler artık bizlerden çok uzakta kaldı. PTT Bank 3 Mart 2004 de günümüzün ihtiyaçlarına karşılık vermek ve müşterilerine fatura ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla kurulmuştur. İşlemlerini farklı bankalar aracılığıyla yapmaya çalışan müşteriler şimdi daha kolay ve hızlı bir şekilde ödemelerini yapıyorlar. Daha öncesinde banka ve PTT arasında gidip gelerek işlemlerinizi yaparken şimdi PTT Bank’ın verdiği bir formu doldurup işlemlerinizi kolayca tamamlayabiliyorsunuz.
PTT Bank Şubeleri
Gördüğünüz tüm PTT şubeleri içinde ayrılan PTT Bank bölümleriyle şubecilik işlemlerini yapmaktadır. Orada çalışan her birey ayrıca PTT Bank çalışanıdır.
EFT Saatleri
PTT banktan diğer tüm bankaların EFT saatleri ile aynı saatlerde EFT işleminizi yapabilirsiniz. EFT yapabileceğiniz saatler tüm bankalarda genel olarak sabah 08:00 ile akşam 17:00 saatleri arasında yapılabilir. Öğle araları (12:30 – 13:30 ) , hafta sonu ve resmi tatillerde EFT işlemleri yapılamıyor.
PTT Bank EFT Ücretleri
Her banka da olduğu gibi gönderi tutarının yüksekliğine göre ücretler değişiklik göstermektedir. 2017 Temmuz ayı baz alınarak çıkarılan PTT Bank EFT ücret listesi aşağıdaki gibidir. 2017 ikici dönem EFT ücretleri henüz bildirilmemiştir.
Yatırılan EFT 100 TL ye kadar ise – 6 TL ücret ödenir.
Yatırılan EFT 250 TL ye kadar ise – 12 TL ücret ödenir.
Yatırılan EFT 500 TL ye kadar ise – 13 TL ücret ödenir.
Yatırılan EFT 1.000 TL ye kadar ise – 19 TL ücret ödenir.
Yatırılan EFT 5.000 ye kadar ise – 25 TL ücret ödenir.
EFT ücretlerinin diğer bankalarla kıyaslama yaptığınızda ne kadar cazip fiyatlar olduğunu anlayabilirsiniz.
Karşı Taraf EFT’yi Nasıl Kontrol Edebilir?
EFT de bir sorun olduğunu düşünüyorsanız her hangi bir PTT Bank şubesinden yardım alabilirsiniz. Karşı tarafın kendisine gelecek miktarı kontrol edebilmesi için referans numarasını paylaşmanız yeterli olacaktır.
PTT Bank iletişim
Diğer bankalarda olduğu gibi PTT Banka ait bir müşteri temsilcisi numarası vardır. 444 1 788 i arayarak gönderilerinizle ilgili tüm sorunlar hakkında yardım alabilirsiniz. İşlem referans kodunuzu vermeniz yeterli olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM