• DOLAR
  3,6509
  % 0,14
 • EURO
  4,3270
  % 0,05
 • ALTIN
  151,4567
  % 0,02
 • BIST
  108.434
  % 1,41
Öğretmenlere En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor?

Öğretmenlere En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor?

Öğretmenlere En Uygun Krediyi Hangi Banka Veriyor?

2015 yılından itibaren Türkiye genelinde 850 binden fazla öğretmenin görev yaptığı ve bunların sadece devlette görev yapan öğretmenler olduğu biliniyor. Mezun olmuş atanamayan ya da özel sektörde çalışan birçok öğretmen bu sayıya dahil değil. Bu şartlar altında öğretmen maaşları tartışma ve eleştiri konusu olurken zaman zaman kredi çekerek ev almak isteyen, aracını yenilemek isteyen veya herhangi bir sebepten dolayı bu bankacılık hizmetinden yararlanan birçok öğretmen var.

Öğretmenlere Daha Kolay Kredi İmkanı

Öğretmenler ve öğretmenler gibi sabit geliri olan vatandaşların kredi alma durumu için çok fazla kriter aranmaz. Çünkü bir devlet memuru olarak görev yapan öğretmenler, sabit maaşları ile ödeme düzenini aksatmayan ve gerektiğinde sabit maaşlarından borçlarının çekilebileceği meslek grubunda bulunuyorlar. Dolayısıyla öğretmenin ödemediği zamanlarda maaşlar sözleşmede belirtildiği üzere rahatlıkla kesilebiliyor. Her öğretmen aldığı kredi ürününde bu minvalde bir sözleşme imzalamaktadır. Ancak sözleşmeyi okumayanlar bu durumu önemsememektedir.

Öğretmenler Fazla Çaba Göstermeden Kredi Sahibi Olabiliyor

Ödemeyi düzenli ve aksatmadan yapan devlet memurları yani öğretmenler; her bankadan konut, ihtiyaç, taşıt fark etmeksizin her kategoriden krediye sahip olabiliyor. Yani sabit geliri olmayan bir vatandaşa göre bir öğretmen daha kısa sürede ve daha yüksek ihtimalle ekonomik durumuna uygun kredi alabilir. Bu sebeple piyasada öğretmenler için düşük faizli kredi veren bankalar bulunuyor. Böylece uygun fiyat seçenekleriyle birlikte ihtiyaç duyulan kredi müşterilerin hizmetine sunuluyor. Bu şekilde öğretmenlere uygun düşük faizli kredi veren bankalar, öğretmenler gününe özel kredi kampanyaları düzenliyor. Böylece her müşteri kendi bütçesine uygun krediyi bulma imkanına kavuşuyor.

Öğretmenler İçin Krediye Nasıl Başvurulur

Kredi türüne göre başvuru şekli de değişebiliyor. Örneğin taşıt kredisi için ek olarak bir belgeye gerek duyulmazken öğretmen kredisi adı verilen kredi türünde bu durum daha farklı olabiliyor. Yani öğretmenin almak istediği kredi türüne göre gerekli belgeleri bankaya teslim etmesi gerektiği gibi internet üzerinden de bu işlemleri gerçekleştirme imkanı bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM