• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğrenciye En Uygun Banka Hangisi ?

Öğrenciye En Uygun Banka Hangisi ?

Öğrenciye en uygun bankalar hangileri? Bu bankaların vadesiz mevduat hesapları neler? Öğrencinin merak ettiği soruları cevaplıyoruz.

Öğrenci Dostu Bankalar

Her öğrencinin mutlaka bir hesap kartı vardır. Bu hesap kartlarında mutlaka yıllık kesintiler olur. Öğrenci dostu bankalar bu kesintileri her zaman en aza indirmeye çalışır. Bu hesap kartlarının yanında kredi imkânları da sunulur. Ailelerinden uzak yaşayan çoğu öğrenci gerek ailesinden gerek maddi imkânını sağladığı kurumlardan para yollamaları için bir bankadan hesap açmak zorundadır. Bunun ise hangi banka olacağı önemlidir. Bankaların yaptığı yıllık kesintiler verdikleri kredilerin faiz oranları her öğrenci için önem arz eder.

Bu Bankalar Hangileri?

Bu bankaların en başında Türkiye iş bankası geliyor. Sebebi ise vadesiz mevduat hesabı açtığında öğrenciden yıllık kesinti yapmıyor. Öğrenci olduğu süre içerisinden hesabından yıllık kart ücreti almıyor. Bu sebeple öğrenci dostu bankaların başında geliyor. Bununla birlikte kredi kartı verdiğinde de çok avantajlı özelliklere sahip. İkinci olarak T.C ziraat bankasıdır. İş bankasıyla aynı özelliğe sahip ziraat bankasının bir diğer özelliği de öğrenciye geri ödemeli kredi bağlamasıdır. Bu yönüyle ziraat bankası öğrenci için uygun bir bankadır. Garanti bankası 25 yaşına kadar vadesiz hesap harçlık hesap imkânı tanıyor. Bonus card, genç bonus card gibi özellikleriyle öğrenciye uygun bir banka olarak yer alıyor. Yapı kredi ise 26 yaşına kadar ücretsizdir. Akbank ise diğer bankalardan farklı olarak 26 yaşına kadar 6 aylık periyotlarla 5 TL vadesiz hesabınızdan hesap işletim ücreti kesiyor. Yıllık toplam 10 TL ücret keser. Bankaların verdiği kredilerde ise yıllık aidat üzerinden ücret farklılıkları var. Bu konuda ise öğrenci dostu olan ziraat bankası boy gösterir. Kredi kartı, genç bank kart, olarak nitelendirdiği karttan yıllık aidat ücreti almaz.

Bankaların İstediği Belgeler

Bankaların istediği özellik ise sadece öğrenci olmanız ve öğrenci belgenizle başvurmanız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM