• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Nakit Avansa Kapalı Karttan Para Çekme Yöntemleri

Nakit Avansa Kapalı Karttan Para Çekme Yöntemleri

Kredi kartları artık yaşantımızın her anında yaygın olarak kullanılıyor. Para yerine geçen bu kartlarda kişiler, bu haklarını ödemelerini 3 dönem üst üste geciktirerek veya benzeri sebeplerden kaybedebilirler. Öncelikle bankanızla iletişime geçerek detaylı bilgi almanız da yarar var. İşte böyle durumlarda kredi kartından nasıl nakit çekim işlemi yapılır?

En Bilinen Ve Yasal

Günümüzde birçok insanın kredi kartı kullanıcısı olduğu bilinmektedir. Kişiye özel bu kartlarda, kişi kendi isteği doğrultusunda veya bankaların riskli gördüğü durumlarda nakit avans çekimine kapatabilir. Böyle durumlarda en bilinen ve yasal olan yol kuyumcudan altın hizmeti almaktır. Kredi kartı limitiniz doğrultusunda seçmiş olduğunuz herhangi bir madeni taksitlendirerek ya da tek çekim olarak satın alıp, minimum zararla kuyumcuya geri satarak nakit avansa kapalı karttan nakit para elde edebilirsiniz.  Kısacası pos cihazı olan bir işletmeden(döviz, telefoncu, kuyumcu) bu tanıdığınız biri olursa ki daha kolay olur, rica da bulunarak bankalar arası siciliniz olumsuz yönde etkilenmeden ve herhangi bir cezai işleme maruz kalmadan kredi kartınızdan nakit elde edebilirsiniz. Ödemeler anlaşmalı banka kartlarının uyguladığı taksit oranında gerçekleşir. Dilerseniz kendi isteğiniz doğrultusunda bir taksitlendirme yaparak da ödemeniz mümkün.

Yasal Olmayan İşlemlere Başvurmayın

Bilinmeyen bir yöntemi bilmediğimiz gibi, suç unsuru teşkil eden bir işlem gerçekleştirdiğinizde bazı cezai yaptırımlarla karşılaşmanız da kaçınılmazdır. Sonuçlarında 5 yıl bankalarla ilişiğinizin kesilmesi, kredi ve kredi kartı gibi hizmetlerden yoksun, haciz işlemleri ya da hapis cezası gibi yaptırımlarla da karşılaşabilirsiniz. Kredi kartınızdan sağlıklı bir şekilde yararlanmak için öncelikle ödemelerinizi asgari de olsa zamanında yapmanız önemlidir. Kredi kartı ödemeleriniz 1 takvim yılı içerisinde eksiksiz ve zamanında yatırdığınız da kredi kartınız tekrar nakit avans çekim, limit arttırma gibi işlemlere açılır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM