• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Günlük yaşantıda gelirlerimiz ile giderlerimizi arasında denge kurmak iş. Aile ve sosyal yaşantımızın bekası ve sürdürebilirliği açısında önem taşıdığı gerçeği bir bumerang gibi karşımıza çıktığı herkes tarafından itirazsız kabul edilen bir olgu olma özelliği güncelliğini koruyarak devam etmektedir

En Çok Kâr Eden Şirketler Bankalar

Günümüzde bankalar bizlerden topladığı mevduatlara en fazla yıllık %7 ile %10 arasında faiz uygulamakta, bizden topladığı mevduatı kredi olarak bize yıllık % 20, dört yıllık % 40 faizle kullandırarak yaklaşık olarak % 100 kâr elde etmektedirler.

Bankacı Yüzünüze Gülüyorsa Bankayı Terk Edin

Her şeye rağmen kredi kullanacaksak da Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kuruluna kayıtlı devletin resmi bankaları tercih edilmeli, tefecilerin kucağına düşmekten kaçınılmalıdır. Kredi kullanırken kredi notu karşılıkları şu şekildedir; 1-699 En riskli, 700-1099 orta riskli, 1100-1499 z riskli, 1500-1699 iyi, 1700-1900 çok iyi. Bazı bankalar kredi notu yüksek olanlara daha düşük faiz oranları ile kredi verebilmektedir.

Kredi notu hesaplanmasında kişinin daha önceki ödemelerini zamanında yapmış olması olumlu olarak yansımaktadır. Eğer kişi daha önce bankalar ile çalışmamışsa elde kredi notu hesaplanacak veri olmadığından, kredi notu 0 olarak gözükür. Eğer kredi notunuz bankanın belirlediği kredi notunun altında ise, ipotek ve teminat karşılığı kredi kullanabilmektedirler. İpotek ve teminat olarak gösterilebilecek şeyler ise ev, arsa, araba, hisse gibi şeylerdir. Zaten bu konuda yapılmış bir espri şu şekildedir. “Banka sizin paraya ihtiyacınız olmadığını anladığı anda size kredi veren kuruluştur” . İpotek karşılığı kredi kullandıran bankaların bazıları ise; İş Bankası, Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank ve Finansbank tır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM