• DOLAR
  3,6721
  % 0,17
 • EURO
  4,3224
  % 0,17
 • ALTIN
  151,7734
  % 0,12
 • BIST
  106.991
  % 0,49
Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak

Kredi Sicil Affı Ne Zaman Çıkacak 2017 2018

Sicil affının ne zaman çıkacağı herkes tarafından dört gözle bekleniyor. Sicil affı esnafların, işverenlerin, herkesin bankalarla olan diyaloğuna yeni ve temiz bir sayfayla devam etmesi demektir. Banka kara listeye giren yani ödemesini geciktiren ödeme yapmayan müşterilerine hukuki süreç başlatıyor ve yaklaşık 5 sene kredi vermiyor. Kredi kartı kullanmasına izin vermiyor. Devlet ve hükumette bu mağduriyete karşı şeyler yapıyor. Yaklaşın 12 milyon kişi kredi gecikmesi ya da borcundan dolayı sicil affı bekliyor. Sicil affıyla birlikte yaklaşık 12 milyon esnaf ve işveren rahatlığa kavuşmayı merakla bekliyor. Sicil affıyla birlikte bankalar tarafından tertemiz sayfası olacak bu kadar insan sicil affının 2017-2018 de ne zaman yürürlüğe gireceğini bekliyor.

Sicil Affı İle Alakalı Son Açıklama

Sicil affına dair ilgili bakanın sözlerine göre sicil affı ile ilgili düzenlenen yasa tasarısı komisyon tarafından onaylandı ve meclisin açıklanması bekleniyor. Meclis açıldıktan sonra maliye torba yasası içerisinde sicil affının geleceğini söylüyor. 12 milyon 500 bin kişinin beklediği yasa tasarısının gerçekleşeceğini söylüyor. 2017 yılında esnaf, işveren, kredi kullanan ve mağduriyet yaşayanların yeni bir sayfa açarak yollarına devam edeceğini dile getiriyor.

Sicil Affından Nasıl Faydalanılır?

Sicil affından yararlanabilmek için yasa geçerliliğe girdiğinde 6 ay içinde borçların tamamının ödenmesi gerekiyor. Ya da ödenmiyorsa borçların tekrar yapılandırma haline girmesi gerekiyor. Ancak bu şekilde sicil affından yararlanılıyor.

Sicil Affı Ne Zaman Çıkıyor?

Sicil affı konusu şu anda tasarı durumunda ne zaman çıkacağı konusunda hala bir sonuç bulunmuyor. Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yaptığı açıklamaya göre konuştuğumuzda meclis açıldıktan sonra onaylanan maliye torba yasasıyla gelecek. Fakat tarih net olarak bilinmiyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM