• DOLAR
  3,6721
  % 0,17
 • EURO
  4,3224
  % 0,17
 • ALTIN
  151,7734
  % 0,12
 • BIST
  106.991
  % 0,49
Kredi Kartı Limitini Azaltma

Kredi Kartı Limitini Azaltma

Kredi Kartı Limitini Azaltma

Günümüz finansal problemlerinden sayılabilecek olan kredi kartını kullanmamayı bilememek, bilinçsiz tüketicilerin en büyük problemidir bu olaylar sonucu limit aşımı gibi problemler yaşanıp ay sonuna eksilerde girilmektedir. Bankalar bu sorunu yaşayan müşteriler için limit düşürme imkanı tanıyor.

Kredi Kartı Limitini Düşürme İşlemleri

Hangi bankanın müşterisi olursanız olun bu işlemler oldukça kolaydır. Ancak bu işlem için herhangi bir kredi kartı borcunuz olmaması veya bloke durumu olmaması şarttır. Kart borcunuz olduğu halde bu işlemi gerçekleştirmeyi denerseniz işleminiz askıya alınır ancak borcunuzun ödemesi tamamlandıktan sonra işleminiz gerçekleştirilir.

Hangi Yöntemleri Kullanabilirim?

Bu işlemi gerçekleştirmek için iki yöntem vardır, bunlar telefon bankacılığı veya direkt şubede yapılan işlemdir. Bankanızın online telefon bankacılığı ile bu dileğinizi iletebilir ve işleminizin çok kısa bir sürede gerçekleşmesini talep edebilirsiniz. Bu işlem için hepimizin aşina olduğu kişisel bilgi sorularıyla karşılaşacaksınız bu soruların çoğunu kimliğiniz ve banka hesap defteri kağıdıyla cevaplayabilirsiniz, ardından talebiniz alınmış olacak ve telefondaki operatörünüz bu durumu yetkili yerlere iletip size dönüş yapacaktır. Bu yöntemi değil direkt şubeye ziyaret ile işlemlerinizi halletmek istiyorsanız, müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine giderek oradaki personele veya müşteri temsilcinize durumu belirtip kartınızın limitini düşürme talebinizi iletebilirsiniz. Ardından görevli kişinin size vereceği hazır dilekçeyi doldurup banka görevlisine teslim etmeniz talebinizin yetkili mecraya ulaşması için yeterli olacaktır.

İşlem Öncesi Nelere Dikkat Etmeliyim?

Bu işlemi büyük çoğunlukla yanlış harcamalarda bulup bu durumdan kurtulmak isteyen insanlar tercih etmektedir. Ancak siz yine de aylık harcamalarınızı, ihtiyaçlarınızı ve gereksinimlerinizi göz önüne alarak bu başvuruyu gerçekleştirmelisiniz. Bunun en önemli sebebi ay sonunda limitinizin az geldiğini görüp yeniden bankaya limit yükseltme işlemi için başvurduğunuzda bazı sorunlarla karşılaşabilmenizdir. Bu sefer ki başvurunuz dikkate alınmayabilir. Eğer önümüzdeki aylarda büyük bir harcama veya taksitle teknolojik alet, yatak odası takımı veya diğer yüksek fiyatlı alışverişler için bir planınız varsa bu planlarınızı göz önüne alarak doğru hesaplama yöntemleriyle başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Böylece taksitlerinizi değil ödeyeceğiniz toplam tutarı hesaplamanız gerekli olacaktır.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM