• DOLAR
  3,6721
  % 0,17
 • EURO
  4,3224
  % 0,17
 • ALTIN
  151,7734
  % 0,12
 • BIST
  106.991
  % 0,49
Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartı ekstre tarihi, kredi kartı hesabına ait kişilerin aylık hesap hareketlerini görebileceği ve borcunu ödeyeceği tarihtir. Bankalar tarafından, kredi kartı borcunuzu ekstre kesiminizi takip eden 10 gün içerisinde ödemeniz ve borcu kapatmanız beklenir.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Belirlenir?

Herhangi bir bankaya kredi kartı çıkarmak için başvuru yaptığınız zaman, sizin tercihinize göre, kredi kartı ekstre tarihi belirlenir. Kredi kartı kullanıcıları, zaman içerisinde ekstre tarihini kendi bütçesine uygun olacak ve ödemede sıkıntı yaşamayacak şekilde değiştirmek isteyebilir. Bankalar, ekstre tarihi değişikliği konusunda kullanıcılarına birçok kolaylık sağlıyor.

Ekstre Tarihi Değiştirirken Unutulmaması Gereken Detaylar

Kredi kartı hesap ekstrenizin kesimi için belirlemeniz gereken üç tarih aralığı bulunuyor. Bu tarihler, bankadan bankaya değişiyor fakat ödeme süresinin kesim tarihinden itibaren 10 günü geçmemesi isteniyor. Aksi taktirde kullanıcılar ödemedikleri borcun, her gün ekstra yasal faizini de ödemek durumunda kalıyor. Ayrıca, doğru tarihi seçebilmeniz için hesap ekstrenizi yılda en fazla 3 kez değiştirebildiğinizi de unutmamanız gerekiyor. Seçtiğiniz tarihlere göre ödeme yapmanız gerektiğini, kredi kartı borçlarınızı aksatmanız halinde bu durumun kredi notunuzun düşmesine neden olduğunu hatırlamalısınız.

Kredi Kartı Ekstre Tarihini Değiştirme

Eğer kredi kartı ekstre tarihinizi değiştirmek istiyorsanız müşterisi olduğunuz banka şubelerine giderek isteğinizi müşteri temsilcilerine belirtebilirsiniz. İnternet bankacılığı veya akıllı telefonlar üzerinden banka uygulamalarını kullanıyorsanız kredi kartı hesap ekstre tarihi değiştirmek için “Kartlarım” ya da “Kredi Kartlarım” menülerinden tercihiniz olan tarih aralığını seçerek talep oluşturabilirsiniz. Ayrıca, telefon bankacılığı hizmetini kullanarak bankaların müşteri hizmetlerine bağlanıp, temsilcilerle yapacağınız görüşme sırasında isteğinizi belirtebilirsiniz. Bu seçeneklerden birini gerçekleştirdiğinizde kredi kartı hesap ekstre tarihiniz değişmiş oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM