• DOLAR
  3,6509
  % 0,14
 • EURO
  4,3270
  % 0,05
 • ALTIN
  151,4567
  % 0,02
 • BIST
  108.434
  % 1,41
Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Faiz Oranları

Birçok kimse ev almak, ev sahibi, olmak, kira derdinden kurtulmak, yeni bir eve taşınmak ve benzeri gibi geleceğe dönük planlarda bulunmaktadır. Fakat günümüz şartlarında kredi çekmeden ev almak neredeyse imkansız gibidir. Özellikle son zamanlarda artan konut fiyatları birçok kimsenin hayallerini suya düşürmektedir. Ev almak isteyenler nasıl ev alabilir, hangi banka konut için daha uygun kredi verir gibi sorulara çözüm aramaktadır. Konut almak isteyenler konut kredisi faiz oranları hakkında kendilerince araştırma peşine düşmüştür.

Konut kredisi faiz oranları her bankanın işleyişi ve iş politikasına göre değişmektedir. Konut almak isteyenin aylık ödeme gücüne ve vade sayısına göre bankalara ödeyeceği miktar değişmektedir. Çeşitli bankalar dönem dönem konut kredisi ile ilgili faiz oranlarını düşüren kampanyalar yapmakta konut almak isteyenleri kendi bankalarına çekmektedir.

Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları Kaçtır.

2017 yılı itibariyle bankalar konut kredisi faiz oranları ile ilgili reklamlar SMS’ler ve çeşitli müşteriye ulaşabilecek kanallarla faiz oranlarını belirtti.

22.07.2017 günü itibariyle en uygun konut kredisi faiz oranları teklifini yapan banka ICBC Turkey Bankası oldu. Yapılan açıklama ve araştırmalarda ICBC Turkey Bankasının konut kredisi faiz oranı 0, 95 olarak belirlendi. ICBC Turkey Bankasını sırasıyla Ziraat Bankası ile QNB Finans Bank ve Yapı Kredi Bankası takip etti. Ziraat Bankasının konut kredisi faiz oranları 0, 98 QNB Finans Bankasının ve Yapı Kredi Bankasının konut kredisi faiz oranları 0, 99 olarak açıklandı.

Ev almak isteyenler için konut kredisi faiz oranları ile bir örnek hesaplama çıkardık;

Örneğin 200.000 TL değerindeki konutu 120 ay vade ile yani 10 yıl süre ile konut kredisi faiz oranları en düşük banka olan ICBC Turkey Bankasının karşımıza çıkardığı tablo;

Aylık Taksit: 2,800 TL

Aylık Faiz Oranı: 0,95

Toplam Masraf: 1,687 TL

Toplam Maliyet: 337,744 TL

Bireylerin ödeme gücüne göre aylık taksit ödemesi ya da vade sayısına göre toplam maliyeti değişmektedir.

Konut alırken mutlaka konut kredisi faiz oranları hakkında detaylı araştırma yapmalısınız. 0,01’lik bir faiz oranı bile ön görmediğiniz şekilde yüksek miktara tekamül etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM