• DOLAR
  3,6721
  % 0,17
 • EURO
  4,3224
  % 0,17
 • ALTIN
  151,7734
  % 0,12
 • BIST
  106.991
  % 0,49
Kirada Kalmak Mı, Ev Sahibi Olmak İçin Kredi Çekmek Mi?

Kirada Kalmak Mı, Ev Sahibi Olmak İçin Kredi Çekmek Mi?

Kirada Kalmak Mı, Ev Sahibi Olmak İçin Kredi Çekmek Mi?

Ev sahibi olmak hemen her çiftin hayali olsa da bu hayale ulaşmak sanıldığı kadar kolay değil. Ev fiyatlarının son derece yüksek olması ve insanların yaşam standartlarının düşmesi bu hayalinin gerçek olmasını biraz imkansız kılabiliyor. Kirada oturan insanlar ise ev almak konusunda farklı ikilemler yaşıyorlar. Uzun yıllar kirada kalarak boşuna para ödediğini düşünen insanlar kredi alarak ev almayı daha uygun olarak görüyorlar.

Kredi Çekmek Mi Mantıklı, Kirada Kalmak Mı?

Kredi çekmek çekilen para için çok yüksek bir ödeme yapmayı gerektiriyor. İnsanlar faiz tutarı olarak ödedikleri bu paranın yüksek bir meblağ olduğunu düşündükleri için kredi çekmenin uygun olmadığını düşünüyorlar. Kirada oturan insanlar da her sene ya da her ay ödedikleri kiranın boşa bir ödeme olduğunu düşünüyorlar. Kiraya verilen para ile banka kredisi taksiti ödediklerinde en azından kendi evlerini ödediklerini belirtiyorlar. Kira ödemek ya da kredi çekmek gibi yöntemlerin hem artıları hem de eksileri bulunuyor. Kredi kullanmayı düşünüyorsanız faizsiz banka kredilerinden faydalanabilirsiniz. Bir diğer imkanınız da toplu konutlardan ev almayı deneyebilirsiniz.

Toplu Konutlardan Kira Öder Gibi Ev Alın

Toplu konutlar özellikle de dar gelirli aileler için oldukça iyi imkanlarda ev satışı yapıyor. Az bir peşinat ile ev sahibi olmak son derece kolay. Hemen herkesin gelirine göre ayarlanabilen aylık tutarlar bir evin aylık kira bedelini geçmeyecek şekilde oluyor. Böylece insanlar kiraya verdikleri parayı kendi evlerine vererek zamanla ev sahibi olabiliyorlar. Toplu konutlardan ev almak için kredi kullanmanıza gerek kalmıyor. Ancak bu alanda ev sahibi olabilmek için de belli bir miktarda peşin paranız olması gerekiyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM