• DOLAR
  3,6509
  % 0,14
 • EURO
  4,3270
  % 0,05
 • ALTIN
  151,4567
  % 0,02
 • BIST
  108.434
  % 1,41
İstemediğim Halde Habersiz Kredi Kartı Çıkarmışlar

İstemediğim Halde Habersiz Kredi Kartı Çıkarmışlar

Kredi kartı kullanmak herkes için dikkat gerektiren bir iştir. Fakat kişiler istemeden bazen sınırı aşabilmektedir. Zevkle yapılan harcamaların sonu gelen borç dokümanları ile biter. Kredi kartı çıkarmak istemeyen kişiler üzerinde bankalar bazen ısrarcı olabilmektedir. İstemediğim halde kredi kartı çıkarmışlar diyen çok sayıda insan var. Bilmeden bir başvuru ya da bir onay yapılmış olması söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra yeni işe başlayan ve belli bir geliri olan kişiler içinde bankalar bazen kredi kartı teklifinde bulunurlar. Kararlı olan ve kredi kartı kullanmak istemeyen bir kişi durumu red ederek kartın iadesini yapabilir. Kişiler sigortalı olarak iş başı yaptığı zaman belli bir gelire sahip oldukları için bu birçok özel sistemler tarafından görülebilir hale gelir. Bu yüzden banka kredi veya kredi kartı teklifleri yaşanması durumları başlar.

Kredi Kartı İadesi Nasıl Olur?

Kart hiçbir şekilde açılmadan ve şifre işlemlerine onay vermeden iade edilebilir. Kart ile ilişkisi olan bankaya müşteri hizmetleri numarası ile ulaşılarak durum açıklanır. Kart hiç kullanılmadan kişinin de isteği ile iptal edilir. Ancak herhangi bir kullanım ya da şifre yapma gibi durumlar söz konusu olursa kişinin iptal işlemleri daha uzayabilir. Bu durum başına gelen kişiler kredi kartının geldiği zarfı bile açmadan kartla ilişkisi olan bankaya başvurmalıdır. Gerekli işlemlerle kartın iadesi alınabilir.

Kredi Kartı İptal Edilmeden Borçlar Ödenmeli Midir?

Kredi kartı kişi istediği anda iptal edilebilir. Karta ait borçlar bankaya gününde ve zamanında ödenerek kişi ödeme dekontunu almalıdır. Borçlar gününde ödendiği zaman kişi herhangi bir sorun ile karşılaşmaz. Ödeme günü denilen günler kredi kartına ait son ödeme günü olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM