• DOLAR
  3,6721
  % 0,17
 • EURO
  4,3224
  % 0,17
 • ALTIN
  151,7734
  % 0,12
 • BIST
  106.991
  % 0,49
İş Bankası Swift Kodu Kaç?

İş Bankası Swift Kodu Kaç?

İş Bankası Swift Kodu Kaç?

Cumhuriyet döneminde kurulan Türkiye İş Bankası ilk ulusal bankadır. Müşterisine en kaliteli hizmeti sunmak yolunda başarılı adımlar atan İş Bankası müşterilerine bireysel ve ticari bankacılık hizmetini en kaliteli şekilde sunmakta en büyük özel banka statüsündedir. İş Bankası müşterilerine hem yurt içinde hem de yurt dışında bankacılık hizmetleri sunuyor.

Swift Kodu Nedir ?

Swift kodu her bankanın kullandığı bir kod türüdür. Bu kod yardımı ile uluslararası para transferini kolaylıkla yapabilirsiniz. Her banka için değişen bu kod bazı bankalarda şubeden şubeye de değişiklik gösteriyor.

İş Bankası Swift Kodu

İş Bankası müşterilerine dünyanın her yerindeki bankalardan kendi bankalarına para transferi imkanı sunuyor. Aynı zamanda yurt dışı örgütlerinden de online havale gönderilebilir. Swift kodu ile yapılacak transferlerde İş Bankası swift kodu: ISBKTRIS. ABD’den gönderilecek havaleler için kullanılacak swift kodu ise CHIPS UID: 003546 (Routing Code, ABA Number yerine de kullanılıyor.)

İş Bankası diğer bankaların aksine her şubesinde aynı swift kodu kullanıyor. İşlem yapacağınız şubenin ayrıca bir kodunu araştırmanıza gerek yoktur. Bu iki kod ile tüm ülkelerden havale yapmanız mümkündür.

Havale Transferi Sırasında Bunlara Dikkat!

Havale transferi sırasında en kolay ulaşım için müşterilerin dikkat etmesi gereken birkaç unsur bulunuyor. Öncelikle alıcının ad, soyad ve adres bilgilerini eksiksiz olarak doldurması gerekiyor. Alıcının 26 haneli ve TR ile başlayan IBAN numarası biliniyorsa yazılmalıdır. Bilinmiyorsa alıcının hesabının ait olduğu şube kodunu da içeren hesap numarası bilgileri doldurulmalıdır ya da alıcının bulunduğu noktaya en yakın şubenin adı veya kod bilgileri kısmı doldurulmalıdır. Bu bilgilerin doldurulmasından sonra yazılanların tekrar kontrol edilmesi en kaliteli hizmetin müşterilere sunulması için gerekiyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM