• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İş Bankası Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

İş Bankası Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme

Bankaların müşterilerin de en dikkat ettikleri şey kredi notlarıdır. Çünkü kredi notları müşterinin aslında ödeme alışkanlıkları, hangi bankalarla olumlu ya da olumsuz sicil kayıtlarının olup olmaması ile ilgili tutulan geçmişe yönelik verilere dayanarak elde edilen karne notudur. Dolayısı ile bankaların kredi notlarına bu kadar önem veriyor olması tüketici ve müşterileri de harekete geçirmiştir. Önceden müşteriler bankalar kredi kartı ve kredi taleplerini geri çevirdiklerinde sebeplerinin ne olduğunu tam olarak kavrayamıyorlardı. Fakat şu an neredeyse tüm tüketiciler kredi notu ile ilgili bilgi sahibiler.

Hangi durumlar kredi notlarının düşmesine sebep oluyor, hangi durumlarda kredi notu tekrar yükseltilebiliyor gibi bilgileri araştırarak öğreniyorlar. Bu bilgiyi edinmek için kredi talebinde bulunacakları bankadan öğrenme yoluna gidebilirler. Zaten bugün birçok bankanın, kredi notu sorgulama hizmetini şube, telefon aracılığı ile sms yönlendirerek ya da internet bankacılığı aracılığı ile şubeye gitmeden daha hızlı bir şekilde taleplerinize yanıt verebilmektedirler.

Bazı bankalar müşterileri için kredi notlarının kolayca sorgulanabilmesi için yöntemler sunmuştur. Bu kolaylığı sağlayan bankalardan biri de İş Bankası’dır. İş Bankası’nın bu konuda ne kadar başarılı bir rol oynadığı tartışılmaz bir konudur.

Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

İş Bankası kredi notu sorgulama ve öğrenme yollarından birisi bankanın şubelerinden birini ziyaret etmek olacaktır. Bankadan kredi veya kredi kartı başvurusu yapmak için bu bankanın müşterisi olmanız gerekmemektedir. İş Bankası şubesini ziyaret ettiğinizde banka yetkilisi sizlere kredi notunuzu aktararak sizlere özel kullanabileceğiniz kredi ve kredi kartı limitleri ile ilgili bilgi paylaşımı sağlayıp, talebinizle ilgili sizleri yönlendiriyor olacaktır.

İzleyebileceğiniz diğer bir yol ise İş Bankası internet bankacılığı hizmetini kullanmak olabilir. Buradan Kredi Notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Fakat bunun için hesabınızda bir miktar para olması gerekmektedir. Çünkü bu sorgulama sırasında İş Bankası sizden Kredi Notunuzu öğrenmeniz için ücret talep edebilir. Ne kadar ücret alacakları bankaların tamamen kendi inisiyatifine bağlıdır.

Son olarak iki seçeneğiniz daha bulunmaktadır. Bunlardan üçüncüsü İş Bankası bankamatiklerinden Bilgi Sorma menüsü aracılığı ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bu yolu da tercih etmez iseniz İş Bankasının İş cep uygulamasını telefonunuza indirerek buradaki menülerden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulamak İçin tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM