• DOLAR
  3,6721
  % 0,17
 • EURO
  4,3224
  % 0,17
 • ALTIN
  151,7734
  % 0,12
 • BIST
  106.991
  % 0,49
İş Bankası 2/B Kredisi Detayları Kapsamlı Bilgi

İş Bankası 2/B Kredisi Detayları Kapsamlı Bilgi

İş Bankası 2/B Kredisi Detayları Kapsamlı Bilgi

Günümüz çağında hızla gelişmekte olan dünyamızın ve çoğalan nüfusa karşı sürekli bir yapılaşmanın etkisiyle tarım arazilerinin gittikçe azaldığını görüyoruz. Bu yapılaşmaların sonucu olarak giderek genişleyen şehirler kullanılan orman sınırlarına dayanmış ve daha fazla ilerleyemedikleri için çok katlı bina yapımını ortaya çıkarmıştır. Bu şekilde yapılan yapılaşmalar ise doğal afette birçok insanın hayatını kaybetmesine yol açmıştır.

Bu sebeplerden dolayıdır ki orman vasfını yitirmiş arazilerin kamu satışına çıkarılması ve halka satışı gerçekleştirebilmek için devlet tarafından birçok yasa tasarısı ve düzenlemeleri yapılmıştır. Hazineye ait olan tarım arazilerinin 31 Aralık 2011 tarihinden bu yana en az 3 yılını doldurmuş tarım yapmak amacıyla kiralanan, söz konu arazi sözleşmesi devam eden veya bu arazileri aynı süreyle tarımsal amaçla kullananların; bu arazileri kıymet karşılığında satın almak için ilgili kuruma başvuranlar, hak sahibi sayılacaktır.

2/B Kredi

2/B tasarısı olan 6292 sayılı kanun dahilinde satılan kamu arazilerin hak sahiplerinin, 120 aya kadar varan uzun vadelerde ve ya küçük taksitler ödeyerek söz konusu arazilere kolayca sahip olabilmektir.

İş Bankası 2/B Kredisi Detayları Kapsamlı Bilgi

2/B Kredisi, 120 aya varan vadelerle arazilerinin sahibi olma şansına kavuşan kişilerin, Kamudan arazilerini almak isteyen hak sahipleri için sağlanan yüzde atmışa varan peşin ödeme indirimi ile kişilere kredi kullanma olanağı sunmaktadır. İş Bankasının verdiği 2/B Kredisi, müşterilerine bu konuda hizmet vermektedir.

2/B kredisinden faydalanmak isteyen söz konusu arazi sahipleri ve ya tarımsal amaçla kullananların başvuru ücretini yatırdığını belgeleyen hak sahipliğini belgeleyen yazılı resmi bildiri metni, dekont ve Nakit Kredi için gerekli başvuru belgeleri ile İş Bankası şubelerine başvurmak yeterli olacaktır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM