• DOLAR
  3,6509
  % 0,14
 • EURO
  4,3270
  % 0,05
 • ALTIN
  151,4567
  % 0,02
 • BIST
  108.434
  % 1,41
İng Bank Turuncu Hesap Nedir Nasıl Açılır?

İng Bank Turuncu Hesap Nedir Nasıl Açılır?

İng Bank Turuncu Hesap Nedir Nasıl Açılır?

İng Bank Turuncu Hesabı hoş geldin faizinin süresi 60 gün olarak belirlenmiştir. Hesabınızı aktif hale getirdiğiniz halde bu süre başlamış olur. Faiz gecelik işleme koyulur ve her gün işlenen faiz oranı sabittir.

60 gün sonra uygulanan avantajlı faiz oranları günlük olarak belirlenir. Ancak İng Bankası Turuncu Hesabı’ndan yararlanabilmek için ilk defa hesap açıyor olmanız gerekmektedir. Hesap açmak için alt limit konulmamıştır. Hoş geldin faizi en fazla 1.000.000 ₺ ya da 250.000 USD, 250.000 EUR’ya kadar geçerli olup bu miktarları aşan ücretler için daha az faiz oranları uygulanmaktadır.

Hesaptan yapılan EFT/Havale işlemleri için bankanın ücret tarifesi geçerlidir.

Hafta sonu dahil olmayıp hafta içi saat 17.00’den sonra yapılan işlemler için aynı gün faiz işlenmeye başlanmaktadır.

Turuncu Hesaba para yatırmak için şubelere gitmeye gerek yoktur. Dilediğiniz zaman İng Bank ATM’lerinden Turuncu Hesap’a para yatırabilirsiniz.

Vadeli Hesap İle Arasındaki Farklar

Normal vadeli hesap açtırdığınız da vade sonu gelmeden hesabınıza para yatıramazsınız ama Turuncu hesap da istediğiniz zaman vade bozma derdiniz olmadan hesabınıza para yatırabilirsiniz.

EFT/Havale işlemlerinizi normal vadeli hesaplarda yapmanız imkansızdır ancak Turuncu Hesap da EFT/Havale işlemlerinizi istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz.

Turuncu Hesap da alt limit yok ama normal vadeli hesap açtırdığınız da belirlenen bir alt limit vardır. Bu alt limitin aşağısındaki tutarlar için hesap açamazsınız.

Hesap Açma

Hesap açmak için yapmamız gerekenlerden bir tanesi İng Bank internet şubesindeki başvuru formunu doldurmak. Doldurduğumuz form onaylanırsa Turuncu Hesabınız aktif hale getirilir.

Ayrıca bir diğer işlem olarak size en yakın İng Bank şubesine giderek Turuncu Hesabınızı açtırmaktır.

Bunların hiçbirini yapamıyorsanız İng Bank çağrı merkezini arayarak Turuncu Hesabınızı açtırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM