• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Faiz kısaca tanımlamak gerekirse kiralanan ya da ödünç alınan paranın kira bedelidir. Sonuç olarak başkasından ya da bankadan bir para alınır bu para işletilir ve belli bir süre sonra toplu olarak ya da parçalar halinde alınan kişiye ödenir. Tabi ki bunun bir bedeli olacaktır. Bu bedel ise faiz olarak tanımlanır. Günümüzde bankalar kredi veren kurumlardır. Müşterilerine sundukları faiz oranları ile birbirleri ile rekabet halindedirler.

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Kısa sürede geri ödenebilecek diğer kredi çeşitlerine göre daha düşük tutarlı kredilerdir. Birçok kullanım amacı vardır. Bunlara örnek vermek gerekirse farklı bankaların kredi kartlarına olan borçları ödemek için ihtiyaç kredi tercih edilebilir. Bankaların kredi kartlarına olan borçların birikmemesi ödeme tarihlerinin gecikmemesi için toplu bir paraya ihtiyaç olacaktır. Bu da ihtiyaç kredisi çekilerek mümkün olacaktır. Eve bir mobilya almak için, düğün masrafları için, arabanın bakımları için, tatil için, pahalı bir hediye almak için ve saymakla bitmeyecek türlü şeyler için ihtiyaç kredisi kullanılmaktadır. Hatta gelire göre konut veya taşıt kredisine göre daha tercih edilir olduğundan eğer veriliyorsa o bedel tutarında ihtiyaç kredisi talep edilir. Çünkü genelde konut ve taşıt kredilerinde alınan konut veya taşıtın üzerine banka tarafından ipotek konulmak istenir. Bu durumda müşteriler tarafından hoş karşılanmaz ve genelde tercih etmeme sebebi olur.

İhtiyaç kredisi çekerken ihtiyaç kredisi faiz oranları ile ilgili derinlemesine bir araştırma yapmak gerekir. Kısa bir araştırma ile sizin de öğrenebileceğiniz sizler için derledik ve an itibariyle 48 ay vade ile ihtiyaç kredisi veren bankalar incelendiğinde ihtiyaç kredisi faiz oranları ile en uygun banka %1.29 ile Türkiye İş Bankası oldu. Sizde bilgisayarınız ya da telefonunuzun arama motoruna ihtiyaç kredisi faiz oranları yazarak hesaplama sitelerini görebilirsiniz. Böylelikle bütçenize ve ödeme gücünüze en uygun bankayı seçmek mümkün olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM