• DOLAR
  3,6836
  % 0,48
 • EURO
  4,3307
  % 0,37
 • ALTIN
  151,6112
  % -0,40
 • BIST
  107.212
  % 0,21
İcbc Bankası EFT Ücreti Ne Kadar

İcbc Bankası EFT Ücreti Ne Kadar

İcbc Bankası EFT Ücreti Ne Kadar 2017?

İCBC Bank ülkemizde ve yurt dışında birçok ülkede hizmet veren bir kuruluştur. Gün geçtikçe büyüyen, yenilenen ve dünya çapında bankacılıkta bir dev haline gelen ICBC Bank Türkiye’de de müşterilerinin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Birçok alanda müşterilerinin isteklerine cevap veren kurum EFT/Havale gibi işlemlerde de kullanım kolaylığı ve memnuniyeti sağlamaktadır.

EFT Nedir?

Teknolojinin ve hızın günümüzde aldığı önemle artık bütün işlemler elektronikleşmeye başlamıştır. Para göndermek için banka sıralarında saatlerce beklemek, işlemleri gerçekleştirmek için harcanan zahmetten kurtulmak artık çok kolay. Sizde bilgisayarlarınızdan, tablet ya da akıllı cihazlarınızdan sadece tek tuşla istediğiniz kişi veya kurum hesaplarına para yollayabilirsiniz. Ayrıca internet alışverişlerinizde hiçbir kredi kartı bilgilerinizi paylaşmadan ödemelerinizi iç rahatlığıyla yapabilirsiniz. “EFT” yani “Elektronik Fon Transferi” farklı banka hesapları arasında yapılan para alışverişidir. Onay işlem süresinin kısalığı ve hızlı olması bu işlemi cazip kılar.

EFT yaparken gerekli olan bilgiler alıcı banka adı, hesap ismi ve karşı tarafın IBAN numarasıdır. İsme gönderim yapmakta yine EFT işlemi ile gerçekleştirilebilir. EFT işlemi havale işlemiyle karıştırılmamalıdır. Havale işlemlerinde kişi sadece kendi banka hesapları arasında para alışverişini sağlar. EFT işlemleri banka şubelerinden yapılabildiği gibi internet bankacılığıyla da yapmak mümkündür. İnternet bankacılığında otomatik hesap emri vererek daha az masraflı bir şekilde işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha az masraflı derken bankalar EFT işlemini gerçekleştirirken belli bir miktar ücret talep ederler. Bankadan bankaya farklılık gösteren EFT işlem ücretleri işlemi hangi kanal yoluyla gerçekleştirdiğinize bağlı olarak da farklılaşmaktadır. ICBC Bank müşterilerine EFT işlemlerinde de birçok kolaylık sağlamaktadır.

ICBC Bank EFT Ücreti Ne Kadar 2017?

ICBC Bank EFT ücreti şubeden başka bir hesaba yapılıyorsa 55 TL olarak ücretlendirilir. Banka hesabı olmaması durumunda karşı banka ya da isme transfer yapılacaksa 164 TL işlem ücreti alınmaktadır. Eğer internet bankacılığı kullanılacaksa hesaba yapılan EFT işlemi ücretsizdir. İsme yapılan EFT işlemi ise 2,74 TL ile ücretlendirilmektedir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
icbc eft ücreti

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM