• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Halkbank Bankası Swift Kodu Kaç ?

Halkbank Bankası Swift Kodu Kaç ?

Ekonomik kalkınmada kalıcılık, toplumsal barışı koruma ve sosyal denge için esnaf, sanatkâr ve küçük meslek grubu çalışanlarına kaynak sağlamak ve en önemlisi de sermaye birikimini başlatmak amacıyla 1933 yılında Türkiye Halk Bankası kuruldu. Ancak 1938 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerinin kılavuzluğunda temellerini atarak faaliyet göstermeye başladı.

Esnafların Sektördeki İlk Bankası: Halkbank

Dünya ülkeleri üzerindeki toplu yardımlaşma ilkelerine paralel bir şekilde gelişim gösteren halk bankacılığı Halkbank’ın kurulmasıyla birlikte ülkemizde de faaliyetini göstermeye başladı. 1950 yılında Halkbank, küçük işletme, sanatkâr ve esnafların sektördeki ilk bankası konumuna geçti. 1950 yılından sonra da doğrudan şube açma ve kredi kullanma yetkisine sahip olan Halkbank 1964 yılında sermayesini arttırıp aktif bir çalışma haline geçerek ülkede şubeleşme politikasıyla mevduat ve kredi hacmini gittikçe arttırmaktaydı.

Kredi politikasında önceliği hedef kitlesi olan esnaf, sanatkârlar ve küçük çaplı işletmelere veren Halkbank, zamanla gelişen faaliyetleriyle birlikte bankacılık sektörünün önemli bir noktasına yerleşti.

Şubeler Halkbank’a Devredilmeye Başlandı

Hizmetlerini müşteri odaklı sunmaya başlayan Halkbank’a 1992 yılında öğretmenlerin bankası olarak kurulmuş olan Türkiye Öğretmenler Bankası, 1993 yılında Etibank 2001 yılında Mülga Türkiye Emlak Bankası’nın toplam 96 şubesi ve ayrıca 2004 yılının ortalarında da Pamukbank, Halkbank’a devredildi.

Lider Bir KOBİ Bankası Olmak

Global bankacılıkta gereken unsurların tamamını yerine getiren, bireysel hizmetleri güçlü, bölge bankaları arasında lider bir KOBİ bankası olma amacı, günümüz Halkbank’ının vizyonu oldu. Birçok sosyal sorumluluklar da alarak tüm bankacılık hizmetini etkili bir şekilde yerine getirmekte de geri kalmayarak müşteri, hissedar ve çalışanlarına katma değerler oluşturmakta.

Halkbank Swift Kodu Kaç

“Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication Code” yani Swift Kodu, bankaların tanımlanması için ihtiyaç duyulan bir koddur. Halkbank için ise Swift kodu “TRHBTR2A” olarak belirlenmiştir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM