• DOLAR
  3,6721
  % 0,17
 • EURO
  4,3224
  % 0,17
 • ALTIN
  151,7734
  % 0,12
 • BIST
  106.991
  % 0,49
Gençler İçin Yatırım Rehberi

Gençler İçin Yatırım Rehberi

Gençler İçin Yatırım Rehberi

İnsanlar geleceklerinin güvende olduğunu hissetmek ve yaşadıkları hayatın daha kaliteli olmasını sağlamak adına birikim yaparlar. Gençlerin iş hayatına atıldıkları andan itibaren önlerindeki uzun hayatı daha rahat geçirmeleri kaygısıyla birikimlerini zaman içerisinde değer kazandıracak yatırım yolları tercih ederek katlamaları şarttır. Evlenme giderleri, çocuk beklentisi ile edilecek olan masraflar, bir ev veya araba hayali veya yurt dışı tatili hayali için birikim yapılabilir.

Yapılan Yatırımların En İyi Şekilde Değerlendirilmesi İçin Seçilecek Olan Yollar Nelerdir?

Bankaların vadeli mevduat hesapları en risksiz yatırım aracıdır. Faiz oranları incelenerek değerlendirilmek istenen yatırımın miktarına göre getiri hesaplanıp en makul bankanın vadeli mevduat hesabı kullanılarak yatırımınız en risksiz şekilde değerlendirilir. Vadeli mevduat hesapları çok yüksek getiriler sağlamasa da anapara güvencesi olması ve uzun vadede iyi kazandırması ile en risksiz yatırım aracıdır. Bir diğer anapara güvenceli yatırım aracı hazine bonosudur. Hazine bonosu belli sürelerde verilen adeta bir borç senedi niteliğindedir. Devlete verilen borcun faizi ile vakti gelince geri alınmasıdır.

Evlenecek Genç Çiftlere Yatırım Önerileri Nelerdir?                

Gayrimenkul minimum riskli ve uzun vadede ciddi getirisi olan bir yatırım aracıdır. Edinilen gayrimenkulün konumu ve durumu göz önüne alınarak mantıklı bir şekilde edinilen ev, yıllar sonra sahibinin yüzünü güldüren bir yatırıma dönüşmüş olur.

Bir miktar birikimi olan gençlere, yeni evlenmiş az birikimi olup her ay kira ödemek durumunda kalan çiftlere gayrimenkul seçeneği iyi bir yatırım aracı olabilir. Herkesin ödeme durumu göz önüne alınarak oluşturulacak ödeme planına göre zorlanmadan bir gayrimenkul edinilip uzun vadede büyük karlar edinilebilir. Hatta edinilen bu gayrimenkul başka birini edinmenize olanak sağlayabilir.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM