• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Garanti Bankası İBAN No Öğrenme İBAN’ı Kaç

Garanti Bankası İBAN No Öğrenme İBAN’ı Kaç

Garanti Bankası İBAN No Öğrenme İBAN’ı Kaç

Avrupa Birliği düzenlemelerinden ve gelişen Global Ekonomi şartlarından dolayı 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren zorunlu hale gelmiştir İBAN açılımı International Bank Account Number yani Uluslar Arası Hesap Numarası anlamına gelir. Bu sistemin geliştirilmesindeki amaç Avrupa ülkeleriyle ve diğer finansal işlemlerde hata seviyesini ve gecikmelerden doğan sıkıntıları en aza indirme çabasıdır. İBAN; EFT, virman, havale gibi işlemlerde kullanılıyor. Böylece IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçiyor.

Öğrenme Yöntemleri

Garanti Bankası İBAN no öğrenme İBAN’ı kaç aslında çok kolay bir yöntemle öğreniliyor. Bunun için birkaç yol vardır. Bunlardan bir tanesi direk şubeye giderek İBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Herhangi bir garanti bankası ATM’lerinden de İBAN numaranızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte bunların hiç birine gerek kalmadan sadece internet üzerinde garanti bankası sayfasına şube kodu ve hesap numaranız ile girip İBAN no sorgulama dediğinizde karşınıza İBAN numarası çıkacaktır. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta kafadan salladığınız herhangi bir numaraya bile İBAN numarası çıkabilir ve yanlış bir rakam girdiğiniz takdirde çıkan İBAN numarası size ait olmayacak. Bir diğer kolay yöntem ise 444 0 333 no’lu Alo Garanti’yi arayarak size yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz.

Kullanım Alanları

Garanti Bankası İBAN no öğrenme İBAN’ı kaç diye sorgulama yaptığımızda çıkan her siteye girilmemeli sadece bankaların kendi bünyesinde var olan sorgulama ekranlarından yapılmalıdır. Sorgulama yapıldıktan sonra elde ettiğiniz İBAN numarası sizin hesap numaranız yerine geçiyor. Birçok işlemde İBAN numarasına ihtiyaç duyuluyor. İBAN numarasını biliyorsanız hesap numarasını gerekli olduğu durumlarda İBAN numarası işinizi rahatlıkla görür ancak İBAN numarası gereken finansal işlemlerde hesap numarası yeterli olmaz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM