• DOLAR
  3,6836
  % 0,48
 • EURO
  4,3307
  % 0,37
 • ALTIN
  151,6112
  % -0,40
 • BIST
  107.212
  % 0,21
Fındeks Hesabı Silme

Fındeks Hesabı Silme

Fındeks Hesabı Silme

Yazıma tam manası ile başlamadan önce Findeks hakkında bilgi sahibi olmayanlar için küçük bir bilgilendirmenin faydalı olacağı düşüncesindeyim.

1- Findeks Nedir?

Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından tüm bankalardan elde edilen kredi ödeme derecelerini listeleyerek rapor haline getiren bir IOS (Apple İşletim Sistemi) servisidir.

2- Findeks Uygulamasının Ücreti Nedir?

Bu uygulamayı telefonunuza yüklemek için hiç bir ücret ödemenize gerek yoktur. Yani ücretsizdir.

3- Kredi Derecesini Öğrenmek İçin Ücret Ödeyecek Miyim?

Kredi derecenizi öğrenmek için, bir rapor için, 4 TL ödemek zorundasınız.

Ödemenizi, hesabınıza bakiye yükleyerek veya kredi kartı ile yapabilirsiniz.

4- Findeks’e Ne Kadar Güvenebilirim?

Findeks, tüm banka ve finans kuruluşlarının bir araya gelmesi ile oluşturulmuş olan bir servistir. Güvenlik konusu, banka ve finans kuruluşları için son derece hassasiyet gerektiren bir konu olduğu için güvenilir bir servistir.

5- Güncel Not Ne Anlama Gelir?

Bankaların ve çeşitli finans kuruluşlarının Kredi Kayıt Bürosu’na gönderdigi son ödeme performanslarının değerlendirilmesi sonucu elde edilen derecelendirmedir.

6- En Yüksek Derece (Not) Kaçtır?

Findeks servisinde kullanılan en yüksek derece 1900’dür.

7- Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi kullanımlarında zorluk çekmek istemiyorsanız en düşük notunuzun Türkiye ortalaması olan 1200’ün altına düşmemesi gerekir. Mümkünse 1200 sınırının üstünde olmasına gayret edin. Bu sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

8- Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Findeks servisiyle elde ettiğiniz risk raporunuzda son 18 aya ait ödeme bilgileriniz yer almaktadır. Bu sebepten dolayı yapacağınız ödemelerinizde bir gecikme olmamasına cok özen göstermeniz gerekir. İkinci önemli nokta ise kredi veya kredi kartı başvurularıdır. Ne kadar çok kredi veya kredi kartı başvurusu yaparsanız kredi puanınız da o derece aşağı yönlü seyredecektir. Son önemli nokta ise kredi kartı limitleridir. Kredi kartı limitinin yüksek olması demek ayni zamanda gecikebilecek ödemeler ve daha fazla risk anlamı taşır. Bu sebepten dolayı, çok ihtiyaç duymadığınız takdirde, kredi kartı limitlerinizi artırmamanız tavsiye edilir.

9- Findeks Üyeleğimi İptal Etmek İstiyorum

Eğer bu servise artık ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız tek yapmanız gereken Findeks Müşteri Hizmetleri olan 444 4 552 numaralı telefonu arayarak Findeks hesap üyeliğinizin iptalini isteyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM