• DOLAR
  3,6721
  % 0,17
 • EURO
  4,3224
  % 0,17
 • ALTIN
  151,7734
  % 0,12
 • BIST
  106.991
  % 0,49
En Düşük Riskli Yatırım Şekli Nedir?

En Düşük Riskli Yatırım Şekli Nedir?

En Düşük Riskli Yatırım Şekli Nedir?

İnsanların birikim yapmaktaki en büyük nedeni, hayatlarının güvence altında olduğu hissiyle daha kaliteli bir hayat sürme isteğidir. Yapılan birikimlerin zaman içerisinde değer kaybına uğramadan kıymetinin muhafaza edilip hatta artması için birtakım yatırımlar yapılmalıdır. Yatırım yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli ve hassas noktalar vardır. Yatırım yapmadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli nokta birikim değerlendirme için kullanacak yatırım aracının risk faktörünü değerlendirmektir. Yatırım yapılan araçların risk faktörleri ve getiri durumları dikkatli bir şekilde hesaplanarak en risksiz yatırım aracı seçilir.

Minimum risk taşıyan yatırım araçları hangileridir?

Bankaların vadeli mevduatları yatırım değerlendirmede en risksiz yatırım değerlendirme aracıdır. Birçok bankanın vadeli mevduat hesap faiz oranları incelenerek ve yatırım yapmak istediğiniz miktar üzerinden faiz oranları hesaplanıp en uygun banka seçilerek vadeli mevduat hesabı açılıp para yatırılabilir.

Anaparanın zarar görmediği vadeli mevduat hesapları kısa süre içerisinde büyük kar getirmese de uzun vade seçenekleriyle paranızı değerlendirmek için en güvenli yatırım aracıdır. Bir diğer risksiz yatırım seçeneği hazine bonosudur. Hazine bonosu belli sürelerde yapılan borç senedi niteliğindedir. Adeta devlete verilen borç faiziyle vadesi dolunca geri alınır.

Gayrimenkul edinerek yatırım yapmak karlı mıdır?

Gayrimenkul konusuna bakacak olursak en az riskli yatırım araçlarından biri konumundadır. iyi analiz edilerek edinilecek bir gayrimenkul çok büyük getirisi olan bir yatırım aracıdır. iyi bir semtte edinilen ve durumu iyi olan bir ev büyük getiri sağlayabilir. En dikkat edilmesi gereken nokta gelirinize ve ödeme gücünüze göre bir ödeme planı oluşturmak. Mantıklı şekilde edinile bir gayrimenkul kısa sürede kazanç sağladığı gibi yeni bir gayrimenkul edinmenize de olanak sağlayabilir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM