• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek ?

Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek ?

 Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek ?

2017 yılında Sosyal Güvenlik ve Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafında yapılan açıklamalarda bu sene içerisinde emekliler promosyon ödemesi yapılacağı konuşulmaya başlanmıştı. Bu ödemeler belli tarihlerde belirli bankalardan yapılacak ve emekliler hangi bankadan alacaklarına kendileri karar vereceklerdi ve bunun için her banka ayrı bir koşullarını belirtti.

Bankların Emekli Promosyon Ödemesi

Denizbank müşterileri emekli maaşı ve durum kriterlerine göre maaş alacaklar. Bu maaş T.C. kimlik numarasının son rakamına göre belirlenen tarihlerde alınabilecek. T.C. kimlik numaranızın son rakamı 0 ise 2017 Mart ayında, 2 ve 4 ise 2017 Nisan ayında, 6 ve 8 ise 2017 Mayıs ayından itibaren ödemelerinizi alabilirsiniz. Vakıfbank ve diğer bankalarda promosyon ödemesini T.C. kimlik numarasının son rakamına göre belirleyecekler. Vakıfbank T.C. kimlik numarasının son rakamı 0 veya 2 ile bitiyorsa 1 Mart 2017 tarihinden itibaren T.C. kimlik numarası 4,6 veya 8 ile bitiyorsa 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren promosyon ödemesi için başvurabileceğinizi belirtiyor. Halk Bankasında ise T.C. kimlik numaranızın son rakamı 0 veya 2 ise Mart 2017 ‘de 4-6 ise 2017’de eğer 8 ile bitiyorsa Mayıs 2017’den itibaren alabileceğinizi belirtiyor. Bu durum Ziraat Bankası’nda da aynı şekildedir. Bankalar arasında tek farklılık TEB’de gözüküyor.

TEB’de Emeklilere Özel Ek Faydalar

TEB hazırladığı paket kapsamında promosyon ödemelerine ilaveten emeklilerin ekstradan emekli kartı alması ve kredi kartından 2 adet otomatik ödeme talimatı vermesi durumunda kredi kartına 50 TL bonus vereceğini böylece sunulan ücreti 500 TL ye ulaşabileceğini ayrıca bu kartlara herhangi bir ek ücret veya üyelik ücreti alınmayacağını açıkladı.

Ne Kadar Promosyon Ödemesi Alırım?

Açıklanan rakamlar her bankada aynı olmakla beraber bu ücretin üzerine kampanya uygulayan tek banka TEB’dir. Bunun dışında alacağınız ücretler emekli maaşınıza ve ailevi durumunuza bağlıdır. Emekli maaşınız 1000 TL ve altında olan veya dul ve yetim olan bireyler 300 TL alacak, emekli maaşı 1000 TL – 2000 TL arasında olan bireyler veya dul ve yetimler 375 TL alacak, emekli maaşı 2000 TL ve üzeri olan emekli, dul veya yetimler ise 450 TL emekli promosyonu alacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM