• DOLAR
  3,6836
  % 0,48
 • EURO
  4,3307
  % 0,37
 • ALTIN
  151,6112
  % -0,40
 • BIST
  107.212
  % 0,21
Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

Borç transfer kredisi, farklı bankalara bulunan borçların tek bankada toplanarak; daha faiz ödeme kolaylığı sağlayan kredidir. EFT yoluyla bankalardaki diğer borçlarınız ödenerek hem yüksek faiz ödemekten hem de zamandan ciddi bir kazanç sağlıyorsunuz. Bunu yapmak için avukatlık veya icralık olmamanız tabi ki çok önemlidir. Çünkü ödemelerinizi yapamamış böylece kredi puanınız düşmüş olacağı için bankalar size yardımcı olamayacaktır. Şimdi bu kredi kimlere verilir inceleyelim.

Borç Transferi Kredisi Kimlere Verilir? Borç transfer kredisi veren bankalar için arama yapmanız için, öncelikle kredi kartı, kredi, kredili mevduat hesabı gibi bankacılık ürünlerini kullanıyor olmanız gerekiyor. Kullandığınız ürünlerin ödemelerinde gecikmeler olsa bile yasal takip süresine girmemiş, avukatlık ya da icralık olmamanız gerekiyor, kredi puanınızın yeterli düzeyde olması ve düzenli bir gelirinizin olması da diğer bir ön koşuldur.

Müşteriler, borç kapama kredisine talepte bulunurken; ekstra ihtiyaç kredisi için de başvurabiliyor. Bankada kişinin gelir düzeyine göre borçtan fazla miktar krediyi onaylayarak, kişinin hesabına borçlar dağıtıldıktan sonra kalan tutarı aktarabilirler.

Fakat böyle bir talepleri varsa bireysel müşteri temsilcisine ihtiyaç kredisi istediklerini de iletmek zorundadırlar. Çünkü istenilen bu ihtiyaç kredisi borç kapama kredisi içerisinde değerlendirilir. Kişinin gelir düzeyi, aylık taksitleri ödeyebilecek durumda ise kredinin onaylanmama ihtimali yoktur.

Borç Kapama Kredisi Veren Bankalar

Ülkemizin tüm illerinde geçerli olmak üzere; INGBank, Qnb Finansbank, Vakıfbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Şekerbank, Garanti Bankası, Denizbank, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank ve Ziraat Bankası borç transferi için müşterilerine yardımcı olan bankalardır. Burada bankayı seçerken dikkat etmeniz gereken, öncelikle borcunuzun olduğu bankayı seçmeniz, borcunuzu yapılandırmada size daha kolay yardımcı olacaktır.

Borç Transfer Kredisi İçin Başvuru Evrakları

– Nüfus cüzdanı, ehliyet gibi kimlik belgesi ve fotokopisi,

– Son üç aya adınıza düzenlenmiş ait elektrik, su, doğal gaz gibi ikamet bildirmek amaçlı faturalardan biri,

– Borcunuz başka bankada ise hesap cetvelleri,

– Şirket ya da esnaf iseniz; ticari evraklarınız,

– Memur iseniz; halen görevde olduğunuza dair görev belgesi,

– Özel sektör çalışanı iseniz; son aya ait maaş bordrosu veya gelir belgesi,

– Borç yüksek ise ipotek istenebilir, ipotek gösterilecek taşınmaza ait evraklar,

– Borç durumuna göre kefil istenebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM