• DOLAR
  3,6509
  % 0,14
 • EURO
  4,3270
  % 0,05
 • ALTIN
  151,4567
  % 0,02
 • BIST
  108.434
  % 1,41
Bankalarda Kiralık Kasa Bulunur Mu ?

Bankalarda Kiralık Kasa Bulunur Mu ?

Bankalarda kiralık kasa bulunuyor. Paranızı koruyabilmek adına nasıl hesap seçenekleri varsa, korumak istediğiniz eşyalar veya belgeler içinde kasalar mevcuttur bankalarda. Hırsızlıkları engellemek veya gizli saklı kasa kullanmak yerine hem resmi hem de güvende olması açısından bankalar bu hizmeti sağlayan kurumlardandır.

Bankalarda Kiralık Kasa Kullanma

Korumak istediğiniz eşyanızı veya belgelerinizi istediğiniz herhangi bir bankaya giderek kiralık kasa açtırmak için başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru yaptığınız bankanın prosedürlerini takip ettikten sonra kiralamak istediğiniz kasanın boyutlarına ve yıllık kira ücretlerine göre size uygun olan kasayı seçme hakkınız vardır. Kasayı kiralayıp seçtiğiniz bankanın kurallarına uygun bir şekilde kasayı kullanmaya başlıyorsunuz.

Bankalarda Kiralık Kasa Seçenekleri

Her bankanın kiralık kasa seçenekleri birbirinden farklı olabilir. Bankalardaki kiralamak istediğiniz kasaların depozitoları, boyutları, yıllık ücretleri farklılık gösterebilir. Yapmanız gerekenler ise iyi bir araştırma yaparak kendinize ait kiralık kasa seçeneğini bulmanız ve daha sonrasında ise banka ile görüşme sağlayıp gerekli prosedürü tamamlamanız. Böylelikle kiralık kasanızı güvende tutmak veya saklamak istediğiniz eşyalarınızı ve belgelerinizi burada tutabilirsiniz.

Bankalardaki kiralık kasa hizmetini kullanmaya karar verdiğinizde size bir kasa anahtarı verilecektir. Bu anahtar sizin kasanızı açan anahtar olacaktır. Kiralık kasanıza koyamayacağınız maddelerde olacaktır elbette. Bunların en başında gelen ise barut, silah, ateşli aletler veya suç teşkil edebilen herhangi bir madde kanun tarafından yasaklanmıştır.

Bankalarda Kiralık Kasa Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanmaya başlayacak olduğunuz kiralık kasanın anahtarını kaybetmemeye dikkat etmeniz gerekiyor. Eğer kaybetmiş iseniz kasa kilidini kırdırmak için çilingir çağrılır ve sizin eşlik ettiğiniz zamanda kasanın kilidini kırdırma işlemi gerçekleştirilir. Kiralık kasanın yıllık kira ücretlerine veya süresinin bitiş tarihine dikkat etmeniz gerekmektedir. Süreniz dolduğu zaman bankanız size ulaşacaktır ve bu hakkında sizi bilgilendirecektir. Kira sürenizi geçirir ve ödemesini yapmazsanız eğer noter tarafından kasanın kilidi kırdırılır ve içindekiler kayıt altına alınır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM