• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Bir işe başladıktan sonra iş yerinin sizden talep ettiği bir maaş kartı hesabı oluyor. Bu hesabı açıp başvuruda bulunduğunuz iş yerine hesap numaranızı vermeniz gerekiyor. Çalışmakta bulunduğunuz yer sizin maaşınızı bu hesaba yatırıyor. Maaş kartı hesabınızı açtırırken maaş kartınızın teslim edilmesini istediğiniz adresi siz belirliyorsunuz. İş yerinizin adresi yahut evinizin adresi olabiliyor. Maaş kartınız iş yerine teslim edilecekse ve size ulaşılamamışsa sizin müdürünüze bırakılıyor. Eğer evinize gelecek ise maaş kartınızı aynı soy ismi taşıması şartıyla bir aile bireyiniz de alabiliyor. Fakat bazı zamanlarda maaş kartınızdan hiçbir haber alamadığınız zamanlar da olabiliyor.

Maaş Kartımın Nerde Olduğuna Nasıl Ulaşabilirim?

Maaş kartınızın nerde olduğunu öğrenmek için bankanın müşteri hizmetlerini arayarak sorgulatabilirsiniz. Banka kartınızın teslim edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Teslim edilmediyse eğer hangi kurye tarafından getirileceğini ve an itibariyle nerde olduğunu öğrenebilirsiniz. Kuryenin teslim edemediği bir sebepte olabiliyor. Bunu da yine aynı şekilde müşteri hizmetlerinden sorgulatabilirsiniz. Yahut bankanın size yakın bir şubesine gidip kartınızın nerede olduğunu oradan da sorgulatabilirsiniz. Hatta orada olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Maaş Kartımı Almadan Paramı Çekebilir Miyim?

Maaş kartınızı almadan maaşınız eğer hesabınıza yatmış bulunmaktaysa siz hesap cüzdanınız ya da kimliğiniz ile maaşınızı çekebilirsiniz.

Maaş Kartımın Bana Ulaşmadığı Sorununu Kime veya Nereye Şikayet Edebilirim?

Bu sorununuzu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine aktarabilirsiniz. Yahut en yakın şubeye gidip şikayette bulunacağınızı söyleyebilirsiniz. Şikayetinizin ne olduğunu öğrendikten sonra şikayetinizi değerlendirirler. Şikayetinizin çözüme ulaşmasını sağlarlar ve size bir yanıtta bulunurlar. Memnun kalıp kalmadığınız da onlar için önemli oluyor. Sorununuzun yanıtından memnun kalmadığınızda sizinle ilgilenen müşteri temsilcinin adı ve soyadı ile şikayetinizi yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM