• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bank Asya Kredi Kartımı Kapattırmak İstiyorum

Bank Asya Kredi Kartımı Kapattırmak İstiyorum

Bank Asya Kredi Kartımı Kapattırmak İstiyorum Diyenler

Kredi kartı,  bankaların müşterileri için sağladığı,  pos makinasının bulunduğu her yerde alışveriş yapma olanağı sunan,  istenildiği ve şartların uygun olduğu durumlarda nakit avans çekmelerine olanak tanıyan bir araçtır.  Nakit ödeme yerine kullanılması bakımından alternatif ödeme yöntemlerinde biri olarak kullanılmaktadır.  Kredi kartının,  kullanıcısının isteği ve kimi zaman da gelirine göre belirlenmiş bir limiti bulunmaktadır.

Kredi kartı kullanımında dikkat edilmesi gereklerin başında kişinin ihtiyacını belirlemesi gelmektedir.  Bunu belirlemeden alınan kartlar,  kişinin gereksiz borç altına girmesine ve itibarının zedelenmesine sebep olmaktadır.

Kredi kartı sahipleri birtakım sebeplerden dolayı kredi kartlarının iptalini isteyebilmektedirler.  Günümüzde en sıkıntılı anlarda günlük hayatın devamı açısından hayat kurtarıcı rol üstlenebilen kredi kartları,  kimi zaman kişileri zor durumda bırakabilmektedir.  Gelir,  gider dengesinin doğru şekilde hesaplanamadığı durumlarda kredi kartı kişilerin yaşamlarını zorlaştırabilmektedir.

Kredi Kartımı Nasıl İptal Edebilirim?

Mevcut seçeneklerin başında bir Bank Asya şubesine başvurulması gelmektedir. Kredi kartı iptali için bankanın hazırlamış olduğu form doldurulmalıdır. Formda istenilen kimlik bilgileri, kredi kartı bilgileri gibi detaylar eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İstenilen bilgiler eksik ya da yanlış olduğu durumlarda kredi kartı iptali olumsuz sonuçlanabilmektedir.

Diğer bir seçenek ise, Bank Asya müşteri hizmetlerini aramaktır. (0 850 222 4 888).  İletişime geçilen müşteri hizmetleri temsilcisine kredi kartı kapatma talebi bildirilmelidir. Temsilcinin yönlendirmesiyle kredi kartı iptali kolayca yapılabilir. Kredi kartı iptali talebinin ardından tekrar müşteri temsilcileri kart sahibini arayabilmekte,  kredi kartını iptal etmeme yönünde ikna yoluna gidebilmektedir.

Bank Asya Kredi Kartını Kapattırmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Sahip olunan Bank Asya kredi kartının iptal edilebilmesi için öncelikli olarak,  bahsi geçen kredi kartının borcu olmaması gerekmektedir.  Kredi kartı alırken,  kredi kartı yönetmeliğinde “kullanımda olan kredi kartının hâlihazırda borcu var ise iptal sağlanamaz” gibi bir madde olduğu unutulmamalıdır.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM