• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Balon Ödemeli Mortgage Başvurusu Nedir

Balon Ödemeli Mortgage Başvurusu Nedir

Balon Ödemeli Mortgage Başvurusu Nedir

Konut kredisiyle ev almak isteyen çoğu insan ödeme planını bütçesine göre ayarlamak istiyor. Çünkü bazı insanların gelirleri yılın belli dönemlerinde artışa geçebiliyor ya da zaman zaman ellerine her zamankinden daha fazla para geçebiliyor. Buna bağlı olarak alışılagelen sabit tutarlı ödemelerin yanında, bankaların müşteri bütçesine göre çıkardığı ödeme planları da söz konusu. Bunlardan bir tanesi de balon ödemeli konut kredisi. Bu krediye müşteri aylık ödemelerini düşük tutarlarda belirleyip kredinin son taksitin de toplam borcu ödüyor. Ancak düşük belirlenen kredi taksitleri ödenecek faiz ve vergilerin altına düşemiyor.

Avantajları Nelerdir

Bu kredi türü özellikle toplu para bekleyen ve bu süre zarfında elindeki parayı değerlendirmek isteyenler insanlar ya da yatırımcılar için oldukça avantajlı. Yani toplu para gelmeden parayı değerlendirmek isteyenler çoğunlukla bu uygulama sayesinde ev sahibi olabiliyor. Üstelik faizinde de herhangi bir değişiklik olmuyor. Aynı zamanda sadece ev kredilerinde değil, araç kredilerinde de balon ödemeyi tercih etmek mümkün. Hatta araç kredilerinde bu uygulamanın daha fazla kullanıldığını da söylemek mümkündür.

​​​​​Kimler Kullanabilir

Toplu para bekleyenlerin yani sıra ileride gelirinin artacağını öngörenlerin ya da yılın belli zamanlarında gelirinde artış olacakların da bu krediyi kullanması avantajlı. Üstelik bazı bankalar toplu ödenecek son taksiti de taksitlendirebiliyorlar. Yani toplu ödenmesi beklenen son taksit de taksitlendirilebiliyor. İyi bir kâr getirisi sağlayacağından emin yatırımcıların ya da ticaretle uğraşan kişilerin genellikle bu krediyi tercih ettikleri biliniyor. Aynı zamanda emekli ikramiyesi bekleyenler, paralarını almayı beklemeden bu krediyi kullanarak ev sahibi olabiliyor. Araç sahibi olmak isteyen ancak beklediği paranın gelmesi için zaman harcamak istemeyenler de balon ödemeli araç kredilerinden yararlanabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM