• DOLAR
  3,6836
  % 0,48
 • EURO
  4,3307
  % 0,37
 • ALTIN
  151,6112
  % -0,40
 • BIST
  107.212
  % 0,21
Balon Ödemeli Araç Kredisi

Balon Ödemeli Araç Kredisi

Balon Ödemeli Araç Kredisi

Öncelikli olarak balon ödemeli kredi sistemini anlatmak isterim. Balon ödemeli kredi demek taksit sayısını ve taksit ödemelerini kendinizin belirlediği ve son taksiti ile tüm borcun kapandığı bir sistemdir. Genelde bu kredi sistemi ileride parası gelecek kişilere hitaben eder ve ev arsa araç alarak yatırım yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsattır. Balon ödemeli kredinin imkanları diğer kredilerle aynıdır sadece taksit tutarını kendiniz belirlediğiniz için zorlamayacaksınız.

Balon Ödemeli Kredinin Farklılıkları

Diğer kredilerde olduğu gibi balon ödemeli kredide de faiz oranı sabittir. Ciddi ödeme esnekliği sağlaması ve son taksitte borcun kapanması. Her ay ödemeniz gereken krediyi kısarak başka yatırımlara yönelebilirsiniz. Diğer kredilerde aylık ödemeler eşit ve sabittir ama balon ödemeli kredilerde bu taksitler sizin elinizdedir örnek verecek olursak 24 ay boyunca 1000 lira ödemeniz gereken taksitinizi 500 liraya düşürüp son taksitte 1200 lira verip krediyi kapatabilirsiniz.

Balon Ödemeli Kredinin Avantaj Ve Dezavantajları

Bütçenize uygun olarak istediğiniz taksit ve ödeme seçeneğine göre son yapacağınız toplu ödemenin sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Maaşının artması veya verdiğiniz borç paranın geri dönmesini beklemeden ev veya araç alabilirsiniz. Arı zamanda kredinin uygun taksitlerle ödediğiniz için farklı yatırım işlerine yönelebilir yada birikim yapabilirsiniz. Tek dezavantajı son taksiti toplu olmasıdır.

Balon Krediyi Kimler Ne İçin Kullanır?

Balon ödemeli krediyi genelde bir yerden parası gelecek olup da vadesi uzun olan yatırımcılar yada toplu parası gelecek olan ve ileriye dönük bir şeyler olsun diyenler kullanır. Balon ödemeli kredi ile alınacaklar arasında başı araç çekmektedir araba alabilmek içinde balon ödemeli kredini kullanılır. Genelde bankalar normal krediler gibi taksitlerin 3 tanesi arka arkaya ödenmemesi durumunda takip başlatır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM