• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Ameliyat İçin Kredi Alınabilir Mi ?

Ameliyat İçin Kredi Alınabilir Mi ?

İnsanlar hayatlarını sürdürebilmek için barınma, beslenme, giyinme gibi gereksinimlere ihtiyaç duyarlar. Kimi zaman bu gereksinimlerini kendi birikimleriyle karşılasalar da bazen bu yeterli gelmez ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kredi alımına ihtiyaç duyarlar. Konut kredisi, taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi. Ancak bazı durumlar vardır ki tam olarak bu terimleri karşılayamaz. Bu yüzden ihtiyaç kredisinden türeyen, düğün kredisi, alışveriş kredisi ve konumuz olan sağlık kredisi meydana gelir.

Sağlık Kredisi Veren Bankalar

İnsanlar ameliyatları veya diğer ihtiyaçları için devlet hastanelerini tercih ettiklerinde eğer sosyal güvenceleri varsa bu ihtiyaçları SGK tarafından karşılanıyor ancak durum özel hastanelere geldiğinde bu giderlerini karşılamak için nakit paraya ihtiyaç duyuyorlar. Bu durumda ortaya kredi ihtiyacı çıkıyor. İş bankası, Garanti Bankası, İNG bank ve Denizbank bu konuda hizmet veren bankalardır.

Verilen Kredinin Miktarı ve Vade Süresi

İş Bankası sağlık gideri olan bireylere 5.000 TL – 50.000 TL arasında kredi imkanı sunuyor ve bu koşullarda maksimum 36 ay vade imkanı tanıyor. İNG Bank ise estetik ameliyatına özel sağlık kredisi sunuyor 12-60 ay arasında vade imkanı tanıyor. Garanti Bankası yine sağlık gideri olan ve nakit paraya ihtiyaç duyan insanlar için 36 aya varan taksit imkanı tanıyor. Denizbank 40.000 TL’ye varan kredi imkanının 36 ay taksit imkanı ile birleştirerek müşterilerine sunuyor. Ayrıca Denizbank’ın bu konuda kampanyası bile mevcut. Bir defaya mahsus çekilen sağlık kredisinin 1000/5 ‘i tutarında kredi tahsis ücreti almayan Denizbank sağlık ile ilgili kredi ihtiyaçlarında aile gelir durumunu ve kişi sayısını detaylı bir şekilde inceliyor. Üstelik tüm bankalarda durumunuzun sağlık olduğunu belirtip uygun koşullar sağlandıktan sonra işleminizin hızlandırılmasını talep edebilirsiniz. Bu da bankaların müşteri memnuniyeti kapsamında detaylı bir biçimde dikkat ettiği hususlardan biridir.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM