• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Altın Ve Dolar Kaç Liraya Kadar Yükselecek?

Altın Ve Dolar Kaç Liraya Kadar Yükselecek?

Altın Ve Dolar Kaç Liraya Kadar Yükselecek?
Dünya genelinde hakim olan ekonomik kriz beklentileri parasını değerlendirmek isteyen yatırımcıları güvenli limanlar seçmeleri konusunda zorluyor. Öncelikli olarak ülkemizde de günlük olarak yatırımcıların en çok kullandıkları yatırım araçlarından olan dolar ve altın bu limanlar arasında yer alıyor. Peki, Altın ve Dolar ne kadar yükselecek?
Yaz Bitti Altın Fiyatları Ne Olacak?
Özellikle yaz aylarında altın satışlarının büyük bir artış göstermesi sebebiyle altına olan talep doğrultusunda gram altın fiyatlarında yükselmeler beklenir ve bu doğrultuda altını yatırım aracı olarak kullanmak mantıklı gelebilir. Nitekim yaz aylarından çıktığımız şu günlerde kırılgan piyasanın vermiş olduğu tedirginlik yatırımcıları biraz daha dikkatli olmaya itiyor. Fakat unutulmamalıdır ki altın uzun vadede yapılan yatırımlar da hemen hemen her dönem yatırımcının yüzünü güldürmüş ve iyi bir finansal araç olmuştur. Uzmanlar tarafından yapılan analizlerde altının yükselen bir görüntü çizmesi bekleniyor.
Dolar Fiyatları Ne Kadar Daha Artar?
Ülkeler arası ticarette yaygın olarak kullanılan Amerikan Doları, ülkemizde de önemli yatırım araçlarından biri olarak ön plana çıkıyor. İhracat ve ithalatın ana unsuru olan dolar, TL karşısındaki duruşuyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Ülkeler arası yaşanan diplomatik olaylara anlık tepki gösteren dolar, gün içerisinde sürekli kendini yenilese de uzun vade de ya da kısa vadede al-sat işlemlerinde yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarmış durumda. Uzman kişilerin yapmış olduğu analizlerden yola çıkılarak yapılacak yorumda, dolar fiyatları altın fiyatları gibi uzun vadede yükselme eğilimi gösterecek. Son 5 aylık tabloda en düşük seviyelerden işlem gören Amerikan Dolarının 2017 yılının son çeyreğinde seviyesini koruması bekleniyor.
Düşüş Ve Yükselişleri Talebi Etkilemiyor
Dolar ve altın fiyatlarında meydana gelen düşüş ve yükselişler yatırımcıların talebini etkilemiyor. Her ne kadar günlük bentte seviye farklılıkları yaşansana yatırımcılar altın ve doları güvenli bir araç olarak görmeye devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM