• DOLAR
  3,5224
  % -0,09
 • EURO
  4,1480
  % 0,27
 • ALTIN
  145,4702
  % -0,26
 • BIST
  107.202
  % 0,35
Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

Acil Para Lazım Kredi Çekemiyorum Ne Yapmalıyım?

İnsanların ihtiyaçlarını karşılaması için kullanılan para ne yazık ki gerekli olunduğu durumlarda yeterli olamayabiliyor. Bazen de yetersiz kalabiliyor. Bu anlamda insanlara nakit desteği veren bankalar kredi imkanlarıyla insanların nakit ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ancak bazı durumlarda insanlar acil durumlarda ihtiyaç duydukları nakit için kredi çekemiyorlar. Böyle olunca para ihtiyaçlarını farklı yollarla karşılamayı denerler. Finans sektörünün gelişmesi, hem teknolojik anlamda hem de bireylere sunulan ürün çeşitliliği anlamında hızla gelişiyor ve gelişmeye devam ediyor. Kişiler eğer ihtiyaçlarını kredi çekerek karşılayacak durumda değillerse acil olarak farklı finans araçlarına yönelmektedir. Bunlar için bazen bankaların şubelerine gitmeleri gerekirken bazen de internet veya mobil bankacılık kanalıyla çözüm aranılmaktadır.

Nakit Avans ve Artı Para

Acil para lazım olduğunda kredi çekmeye zamanı olmayanlar için bankaların nakit sunumlarının olduğu diğer finansal ürünler içerisinde en fazla kullanılan ürün ise kredi kartları olmaktadır. Kredi kartları genellikle alış veriş ve otomatik ödeme talimatları için kullanılsa da nakit avans ve taksitli nakit avans işlemleri içinde kullanılmaktadır. Genellikle kredi kartları limitleri kadar nakit avans çekim işlem limitine sahiptir. Ancak bazı bankalar kredi kartlarının limitlerini ya hiç nakit avansa açmazlar ya da toplam limitin belirli bir oranında açarlar. Nakit ihtiyacı olan kişiler de nakit avans çekim işlemini bankamatikler üzerinden ilgili menülerden kolaylıkla çekebilirler. Aynı şekilde limitleri dahilinde kişiler hem mobil hem de internet bankacılığı üzerinden nakit avans limitini hesap bakiyelerine aktarabilirler. Diğer bir nakit ihtiyacı ise kişilere tanınan artı para limitleridir.

Faiz Oranı Yüksek

Kişiler acil para ihtiyaçlarında kredi çekemediklerinde nakit ihtiyaçlarını karşıladıkları ve hesaplarına bağlı artı para kredisini kullanabilirler. Ancak burada kullanılan artı para limitleri ve nakit avans limitlerinin faiz oranları normal kredilere göre daha yüksektir. Bu nedenle acil ve kısa vadeli ihtiyaçlar dışında kullanılmaması daha uygundur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM