• DOLAR
  3,6509
  % 0,14
 • EURO
  4,3270
  % 0,05
 • ALTIN
  151,4567
  % 0,02
 • BIST
  108.434
  % 1,41
60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Dünya genelinde insanların finansal ihtiyaçlarının karşılanmasında bankaların çok büyük payı bulunmaktadır. Bankalar dışında çeşitli merkez bankalar, borsalar ve aynı zamanda uluslararası bazı kuruluşlar aynı şekilde finans desteği sağlamaktadır. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için en çok tercih ettiği yöntemlerden biri banka kredi kartlarını veya kredilerini kullanmaktır.

Bankaların insan hayatını kolaylaştıran birçok faaliyet alanı bulunmaktadır. Bankalar aracılığı ile insanlar gişelerden faturalarını ödeyebilir, hesap açabilir (vadeli ya da vadesiz), bir bankanın kredi kartını kullanabilir, kredi talebinde bulunabilir (konut, ev, ihtiyaç gibi) veya maaş ödemeleri için bankalara başvurulabilmektedir. Bankalar insanların maddi ihtiyaçlarını karşılamak adına nakit para ihtiyacının karşılanması açısından başvurulan en kolay yollardan biridir.

İhtiyaç Kredileri

İnsanlar genellikle ufak tefek ihtiyaçlarını karşılamak için nakit paraya ihtiyaç duyduklarında bankalardan ihtiyaç kredisi çekme talebinde bulunabilirler. Bu talep genellikle kişilerin kullandıkları kredi kartı borçlarını kapatmak, farklı yerlere olan borçlarını kapatarak tek bir yere taksitle borç ödüyor olmak daha kolay olduğundan insanlar tarafından tercih edilen bir yoldur. İhtiyaç kredileri talep eden müşterilerin ödeme imkan ve performanslarına göre belirlenerek verilmektedir. Bu tutarın belirlenmesindeki en önemli etken krediyi talep eden müşterinin geliridir. Gelirinize istinaden bankanın oluşturmuş olduğu ödeme planına göre müşteri kredi ödemesini gerçekleştirmektedir.

İhtiyaç Kredileri Faiz Oranları

Çoğunlukla bankalar ihtiyaç kredilerini 0-48 ay arasında vadeli olarak sunmaktadırlar. Şu an ihtiyaç kredisini 60 ay vadeli kredi veren bankalar Odeabank ve İş Bankası’dır. Şu an ihtiyaç kredisini en uygun faiz ile veren bankalar Ing Bank, Ziraat Bankası, Halk Bank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası gibi sırasıyla devam edebilir. En düşük faiz oranı uygulayan bankalar devlet desteği ile çalışan bankalar olarak düşünülebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum onaylama sistemi etkin; yorumunuzun yayınlanması biraz zaman alabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM